Вівторок, 20 січня 2015 00:00

Феномен Слова

Автор

«Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог. І Слово  стало плоттю...» (Євангеліє від Івана)

 

У чому феномен Слова? Можливо у думці, що йому передує. А може, у мисленні, що передує думці. Невже процес опосередкованого й узагальненого відображення у мозку людини предметів об'єктивної дійсності в їх істотних властивостях, зв'язках і відношеннях  є сподвижником буття?

Невже саме те Слово, якому ми ще вчора так мало приділяли уваги, сьогодні стає втіленням перемоги? Перемоги над власним невіглаством, перемоги над байдужістю, перемоги над ворогом?

Для того, аби перемогти ворога, треба взріти його в собі, розпізнати особу зла і знищити Добром. Бо як не крути корінь зла сидить не десь там далеко поза межами власного дому, міста чи країни; не в ньому, а в тобі. Бо як ми говоримо, так і живемо. Життя саме по собі і є найбільшою перемогою, коли усвідомлюєш, що воно безсмертне, увіковічнене, викуплене більше 2-х тисяч років тому Христом. Бог звертався до тих нас Словом, Своє Слово втілив,  спочатку, у творенні фізичного світу, а потім у Єдинородному Синові. Син звертався до тих нас Словом. Його Слово не змінилось – так само сповнене Любові. Змінились ми – уособили в собі тисячоліття війни між Добром і Злом.

І я не знаю, хто згрішив «матюками» на цій прекрасній Землі, що ми й досі спостергіаємо голограму обману. Але я знаю, що люди сотнями років реформують власну свідомість.

 

У чому  ж феномен Слова?

 

Коли я носила під серцем свою дитину, то часто  з нею розмовляла, отак клала руки на живіт і казала – моя люба дитинко, моє сонечко...

Коли Сонечко народилось і вранішньою Зірничкою викотилось на небосхил нашого світу, я з ним говорила – моя донечко, моє малятко...

Тої миті, коли ми творили Зірничку нашого життя, ми говорили – я тебе люблю...

Думки мовчали, а слова втілювались бажанням.

Дивно, хіба не дивно, що на війну солдатам несуть, везуть слово. Абсурдна війна своєю абсурдістю знищила всі раніше існуючі гармати і кулі надавши людині, яка вірить  у Перемогу Життя, найпотужніший з усіх можливих амуніцій – Слово. Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог – Любов. Хіба не дивно, що на війну солдатам несуть Любов. Любов у прояві турботи, адже волонтреський рух набув неабияки розмахів в Україні. Це таке собі уособлення, зібраний образ Миколая Чудотворця, котрий зі своєї волі дарує Добро. І єдиним чудом нинішньої української спільноти є саме Слово. Так, саме так  прослідковуємо найбільших реформаторів в історії, які чинили опір існуючій сисемі розказуючи про інший світ, інші можливості, інші пріоритети, інші принципи, іншу мораль. Усвідомлення неминучих змін, як би це не було феєрично-утопічно, але є... І суть його, як і тисяча років тому у розповсюдженні Слова. Не вдаючись до будь яких релігій засвідчуюю, що найбільшої релігії ніж Любов Людсвто не знало й не буде знати, позаяк Всесвіт тримається на фундаментальному законі Гармонії. Її найперше ми шукаємо  у власній свідомості, думках, словах, вчинках; а вже тоді – у оточуючих людях та навколишньому світі...

 

Світлана КЕДИК

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.