Середа, 21 січня 2015 00:00

Мир за будь-яку ціну

Автор

Гітлер попросив у Чемберлена парасольку, що той завжди носив при собі.

 

– Цього я вам дати не можу, – відповів Чемберлен.

– Чому?

– Бачте, але це моя особиста парасолька.

Чемберлен сказав Гітлеру, що західний світ більше не стерпить захоплення територій. Повернувшись в Англію заявив – «Я знову повернув мир в наш час».

 

За словами Петра Порошенка 2014рік найбільш карколомний, найбільш складний для України після 1945 року, власне – для Європи та для світу в цілому, адже зруйнована глобальна повоєнна система безпеки, вона більше не працює. Та факт об’єднання світу навколо України дає привід для оптимізму. І певно, цією оптимістичною нотою світової підтримки українці мають вдовольнитись.

Не знаю кому як, та Президенту вдосталь ситому, вимитому, сидячи у м’якому кріслі, чистому, теплому приміщенні, приємно мріяти про майбутнє з оговірками про минулі гріхи колишніх керманичів держави; обурено пирхати в бік Кремля і незрадливо усміхатись на повалення Комуністичної партії.

Паралельно, Арсеній Яценюк з «кулею в лобі» лобіює  визначну програму виживання  в умовах кризи. Приклад Польщі  з непопулярними рішеннями Лешека Бальцеровича має додати українцям обнадійливий поштовх вистояти. Та тільки, чомусь, реформи українських політиків не є аналогами світових. Адже, звичайне впровадження чиновницького побуту не стає в одну мірку з логікою пересічних людей.  Особливо тоді, коли ти дивишся в пусту каструлю, як в безодню голодних очей власних дітей; особливо тоді, коли маючи на руках півтори тисячі гривень на місяць  йдеш на ринок оминаючи комфортний супермаркет аби купити дешевого (не)масла, поганої сметани, сирного продукту, (не)м’ясної ковбаси… бо дітям треба їсти, а те що вони не так одягнуті вже не суттєво.

Особливо тоді, коли колишній «регіоналівський бомонд» і теперішній також у різнокольорових проявах, у шкурі ягнят на кшталт «волонтерів в запасі»  відпочиває на найкращих курортах світу та бідкається, що через кризу не може собі дозволити купити черговий Мерседес …

Особливо тоді, коли помирають в лікарнях безнадійно хворі, бо не ймуть віри де взяти гроші на дороговартісне лікування;

Особливо тоді, коли син,  тато, чоловік, брат, друг – повертається з війни і Слава Богу, що живий, і зовсім нічого, що вже непотрібний державі інвалід…

Особливо тоді, коли ще ненароджені діти ховають батька…

 

Досить! Це просто істерика.

Тільки от, чи це не є масштабною акцією – замість надзвичайного, чи воєнного стану в Україні ввести істеричний!? Аби назавжди, чуєте, назавжди відбити у вас бажання творити революцію у будь якому прояві. Треба коритись. Бог заповідав коритись існуючій владі!

 

Та чи розуміють політики, що найбільшої влади ніж Господня бути не може?

 

То вже, певно з великої любові до народу, який дав їм право впроваджувати його інтереси вельмишановні високопосадовці діють згідно сумління та правди.

Згідно сумління та правди Порошенко  умиротворяє Путіна, маючи на це підставу боятись дій «мавпи з гранатою». І знаєте, я його розумію. Розумію, що Петро Порошенко уникає доведення конфлікту на міжнародній арені до військового вирішення. Чому? А як пояснити Європі адекватну мотивацію війни? А може, переважає бажання в очах світу виглядати  саме миротворцем за будь-яку ціну!?

І знаєте, я його не розумію. Бо в даному випадку саме умиротворення Путіна виводить ситуацію з-під контролю, а не ведення воєнних дій.

 

Мюнхен,1938.Умиротворення.

В 1938 році Гітлер висловив  намір анексувати Судетську область – частину Чехословаччини, де проживала група етнографічних німців в кількості  майже 3-х мільйонів.

Чемберлен – державний діяч Великобританії за будь-яку ціну прагнув миру, тому на відміну від чеського народу не панікував з приводу анексії. Зустрівся з Гітлером кілька разів аби врегулювати питання. На останній зустрічі були присутні представники Франції та Італії. Англія, Франція та Італія підтримали Гітлера дозволивши йому перекинути німецькі війська в Судети.

Втрата цієї території підірвала обороноздатність Чехословаччини: за п’ять місяців Німеччина окупувала всю країну.

 

Росія, 2014. Умиротворення.

В 2014 році  Президент Росії Володимир Путін заявив, що на сході України утискаються права російськомовного населення.

«Нагадую, що Рада Федерації дала мені право ввести війська на територію України. Дуже сподіваюся, що мені не доведеться скористатися цим правом» наголосив Путін.

 

Чому після захоплення в Сімферополі будівлі уряду і парламенту не було силової відповіді?

«Одразу була силова відповідь, відповів Олександр Турчинов, як тільки стала відомою інформація, що російський спецназ захопив державні установи Автономної Республіки Крим, одразу був виданий наказ блокувати ці будівлі і готувати силове розблокування цих приміщень. Внутрішні війська виконали завдання повністю, але через декілька годин вони самі були в оточені проросійськи налаштованих громадян, які фактично оточили їх з усіх боків. Коли багато цивільних людей проводити військову або силову операцію практично неможливо. Під час таких операцій є величезна небезпека загибелі цивільних людей.»

 

Наївне бажання нової української влади  у очах світу бути миротворчою, начебто вона зможе задобрити  Путіна, не реагуючи на провокацію РФ призвело до поразки – втрати Криму.

Військові РФ (зелені чоловічки), що ввійшли на територію Криму, були зустрінуті частиною місцевих жителів захопленням та радістю. Українські солдати, покинули свої частини та повернулись в глиб України. Це миттєве захоплення території, не було схожим на війну. А вже  9 травня відбувається перший візит Путіна до Криму після анексії півострова Росією, взявши участь у святкових заходах в Севастополі з нагоди 69-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні. Так Адольф Гітлер-Володимир Путін отримав можливість проїхатися по просторах суттєво збільшеної території Росії.

 

Мюнхен,1938.Умиротворення.

Не пройшло і року після захоплення Судету, як Гітлер заявив Чемберлену нову вимогу: тепер він забажав отримати Польщу. 1 вересня 1939 року нацисти вторглися в Польщу…

Тоді, в далекому 1938  Чемберлен був поставлений перед вибором між війною й ганьбою, то він обрав ганьбу і отримав війну.

 

Київ, 2014.Умиротворення.

«Дії Росії  капкан, в який вони хотіли спіймати нову українську владу і взагалі всю Україну,   зауважуважує пан Турчинов, проводячи аналогію з технологією на Кавказі,   пам`ятаєте Північну Осетію, Абхазію? Один і той же сценарій: створюється провокація, на неї реагують місцеві військові, тоді це була армія Грузії, і в результаті військового протистояння в населених регіонах гинуть цивільні люди. Страшні кадри вбитих людей, дітей. На захист людей вводяться війська регулярної армії. Саме такий сценарій готували і для нас.»

 

Військові української армії отримали наказ тримати оборону в межах своїх військових частин, тож, жорстокий план Росії, не був реалізований.

Але вслід за Кримом аналогічна ставка була поставлена на Донбас. В результаті, Україна проводить вибори Президента і отримує разом з ганьбою – війну.

Вибачте на слові, та впродовж АТО з квітня місяця 2014 року загинули тисячі людей і цивільних і військових, сотні взято в полон, скалічено… Ось вона небезпека смерті з, чи без «мирного плану Президента Порошенко».

Сьогодні стартує нова хвиля мобілізації. І я не можу сказати своєму чоловіку, що не відпущу тебе на війну; але і не можу пояснити своїй дитині, що її тато має захищати Батьківщину  будь-якою ціною. Бо немає будь-якої ціни, але є відповідальність глави держави за життя кожної людини в умовах неоголошеної війни.

Експерти, кажуть що мілітаризувати країну не потрібно. У нас вистачає фахівців, які можуть проводити вдалі військові операції.

«Перше це ті хто має досвід Афганістану, боротьби в миротворчих місіях, спецназ, антитерористичні підрозділи, СБУ, "Альфа", всього ми нараховуємо 75-80 тисяч ще підготовлених бійців і це не потребує хвиль мобілізації, як сьогодні прийнято Верховною Радою»,зауважив екс-керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

«Війна закінчиться тоді на Сході України, як Росія перестане підтримувати сепаратистів боєприпасами, або інший варіант: свою діяльність припинять українські волонтери, – заявив військовослужбовець, – усе, що нам потрібно:  адекватне, зважене командування.»

 

Тільки от  український політикум все ще розглядає способи закриття кордону і сумлінно фіксує перекидання російських військових та техніки в глиб української території.

Стратегія фіксування переміщення  поки що невизнаного формально ворога та «тримання позицій» роблять свою чорну справу. І якщо хтось боїться, що Путін натисне кнопку, чи почне континентальну війну, то глибоко помиляється. Він вже активізував в умовах умиротворення «бімбу» уповільненої дії – моральне, фізичне, економічне виснаження української нації.

 

Але, чогось, мені так хочеться вигукнути слова Шевченка:  Борітеся – поборете!

 

Стікають краплями дощу

Злиденним полем бою

Невпізнану війну

В лиці розрізаним сльозою.

 

Замерзлі думи на чолі

Звиваються шляхами

Із пилу та пітьми

Забутими словами.

 

Застигла ніч в облозі

Й сиротиною стою

Цілую ноги Бозі

По слідах Його повзу.

 

Яке ти грішне Небо!

Й порочная Земля,

Стала людям пеклом

Ликуючи – війна!

 

Стікають краплями дощу

Святі до болю імена

Мир за будь-яку ціну –

Війна! Війна! Війна…

 

Дух летить до Бога,

Тіло забира земля

Від того люба ненька

Стає свята, свята, свята…

А те, що мати на порозі

В коси хустку запліта

Чорну й щирі сльози…

Лукавого вина.

 

Цілую Бозі ноги і піднімаюся з колін вдихаю в глину суть життя, того, що сотворив. Бо там, на чужому полю бою лукавий переді мною голову схилив. Торкаючись рукою завдаю останній вже удар  Всемогутньою Любовю.

І вже в душі, мов розливається нектар, так солодко і тепло крилата суть мене понесла – потрапила у Рай – так думала, а люди кажуть, що померла.

 

Не слухайте людей, мої любі, браття, милі

Хай навіть квіти квітнуть на могилі.

 

Ви всі живі, жива і я у світі Радості й Добра.

 

Світлана КЕДИК

 

"Імпровізована карта влади" - читати

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.