Середа, 09 листопада 2016 08:33

ТОП 12 КРАЩИХ КНИЖОК. Листопад

Автор

ТОП 12 найкращих книг усіх часів.

Уілкі Коллінз

«Жінка в білому»

У романі популярного англійського письменника-романіста (1824-1889), одного із зачинателів детективного жанру, розповідається про злочин, задуманий і здійснений заради грошей. Сер Персіваль Глайд запроторює свою дружину в божевільню й одержує її спадщину.

Автор таврує жадобу до грошей, звеличує чесність і мужність, що дозволяють головному героєві твору викрити жахливу змову.

Мова: російська.

 

Харукі Муракамі 

«Танцюй, танцюй, танцюй»

Твори Харукі Муракамі вже більше двадцяти років полонять серця та вражають уяву мільйонів читачів у всьому світі. 

Його перу належать романи «Слухай пісню вітру», «Китайський більярд 1973″, «Погоня за вівцею», що разом з «Танцюй, танцюй, танцюй» склали тетралогію, об’єднану спільним героєм, який є часткою ланцюга таємничих подій. Молодий журналіст стає важливою ланкою в долях багатьох людей, пов’язаних єдиним комутатором — ЧОЛОВІКОМ-ВІВЦЕЮ, який дає малозрозумілу пораду…

Мова: українська.

 

Михайло Булгаков

«Майстер і Маргарита»

У романі представлено чергування двох сюжетних ліній, що розвиваються паралельно одна одній. Дія першої відбувається в Москві тридцятих років ХХ століття, друга є викладом подій Євангелія, а саме — тих його частин, що стосуються суду над Ісусом Христом і його страти. Крім цього, «московське» оповідання має декілька сюжетних ліній, що химерно переплітаються.

Окрему роль у творі відіграють стосунки  Маргарити та Майстра. Одного разу він зникає це стає для неї трагедією й  вона признається собі, що готова закласти душу дияволу заради того, щоб дізнатися, чи живий він чи ні. Думки змученої незнанням жінки виявляються почутими: Азазелло вручає їй баночку з чудодійним кремом. Маргарита перетворюється на відьму і виконує роль королеви на великому балу сатани. Її заповітна мрія здійснюється: Воланд влаштовує зустріч Майстра з коханою і повертає їм рукопис спаленого роману.

Мова: українська.

 

Шарлота Бронте

 «Джейн  Ейр»

Книга оповідає про непросту долю сироти із сильним, незалежним характером, про її дитинство, дорослішання, пошук свого шляху й подоланні перешкод, що встають на цьому шляху.

Маленька Джейн Ейр втрачає батьків і переїжджає до будинку свого дядька. Згодом помирає і він. Дядькова дружина місіс Рід ненавидить свою племінницю, а її діти постійно б'ють Джейн. Після чергових побоїв аптекар, що приїхав оглянути дівчинку радить місіс Рід віддати її до школи.

Джейн Ейр потрапляє в Ловудську школу для дівчаток. Директор називає її брехухою, але попри це, в неї складаються добрі відносини з учителями та іншими ученицями. Закінчивши школу, Джейн працює там вчителькою. Але вона прагне змін, тому дає оголошення в газету і влаштовується гувернанткою в маєток Торнфілд.Ось тут і починаються найцікавіші події…

Мова: російська.

 

Марина Сергій Дяченки

 «Спадкоємець»

Одного вечора вистава мандрівного театру, який прибув у старовинне місто, зруйнувала сімейний затишок Егерта Солля. Виявилося, що його син Луар - насправді нащадок темного ордену Лаша, спадкоємець великих Магів та новий Брамник. Юнак, який ще хвилину тому мав аристократичну родину, опиняється на вулиці, затаврований прокляттям - спадщиною справжнього батька. І тепер він має обирати свій шлях.

Мова: українська.

 

Томас Майн Рід

«Вершник без голови» або «Дивовижна техаська історія»

Дія роману відбувається в п'ятдесятих роках ХІХ століття в прикордонних районах штату Техас. Багатий плантатор Вудлі Пойндекстер зі своєю родиною, що складається із сина, дочки і племінника, переїжджає зі штату Луїзіана у свій новий будинок, гасієнду Каса-дель-Корво.

Заблукавши на випаленій рівнині, що опинилася на шляху до їх нової гасієнди, сім'я Пойндекстерів знайомиться з Морісом Джеральдом, мустангером, що живе недалеко від військового форту Індж, але є уродженцем північній Ірландії. Моріс відразу ж справив враження на всіх членів сім'ї, але на кожного — своє. Гордий Вудлі поставився до свого рятівника з повагою, його син Генрі майже відразу полюбив його братньою любов'ю, сестра молодого плантатора Луїза відразу полюбила мустангера, навіть незважаючи на його скромний соціальний статус…

 

Мова: українська.

 

Джоан К. Ролінґ

 

«Гаррі Поттер і філософський камінь»

Гаррі Поттер звичайнісінький хлопчик, що, після загибелі в автокатастрофі своїх батьків, живе з тіткою та дядьком, які з певної причини його ненавидять. 

На свій 11-й день народження хлопчик дізнається, що він є чарівником і має розпочати навчання в Хогвортсі – найкращій школі чарівництва. Тоді він і дізнається, що його батьки були вбиті наймогутнішим темним чарівником нашого часу – Лордом Вольдемортом, але він сам немовлям вижив і примусив згинути темного лорда, за що його ім'я знає кожна дитина чарівного світу. 

Зі своїми новими друзями він має розплутати клубок загадкових подій у школі і не дозволити Лордові Вольдеморту повернутися до життя і активної діяльності.

Мова: українська.

 

Золя Еміль

 

«Жерміналь»

Механік Этьен Лантье, вигнаний із залізниці за ляпас начальникові, намагається влаштуватися на роботу в шахту компанії Монсу, що біля містечка Злодієві, в селищі Двохсот Сорока. Роботи немає ніде, шахтарі голодують. Місце для нього на шахті знайшлося лише тому, що напередодні його приходу в Злодієві померла одна з откатчиц. Старий забійник Маэ, чия дочка Катріна працює з ним в шахті другою откатчицею, бере Лантье у свою артіль.

Це роман про тяжке, безрадісне життя шахтарів, яких непосильна праця і голод перетворили на тварин. Але навіть в цих нелюдських умовах зароджуються світлі почуття — розцвітає кохання Етьсна Лантьє і Катріни Має. ї хоча Катріна гине в завалі, фінал роману, як і його назва, звучить оптимістично: жерміналь в республіканському календарі — місяць весняного пробудження природи, місяць порості.

Мова: українська.

 

Володимир Коскін

 

«Бранці землі, або нашестя змій»

Гостросюжетний роман Володимира Коскіна «Бранці Землі, або Нашестя Змій» — це гримуча суміш пригод, детективу, трилера, містики в оболонці фентезі та Чіткої (і при тому карколомної) фабули. Водночас це вельми реальна історія про реальних героїв, які загубилися. Нашу планету і наші душі постійно атакують загадкові сутності. Та в кожного з нас є янгол-охоронець, який затято захищає від зовнішніх ворогів, якщо тільки ми не починаємо плекати в собі ворога внутрішнього... Людина вартує рівно стільки, скільки платить за свою волю. І хай там нависає якийсь Маніпулятор, котрий втягує в пекельну Гру...

Мова: українська.

 

Джон Роналд Руел Толкін

«Володар Перснів»

«Володаря Перстенів» не можна описати кількома словами. Толкін створив нову міфологію вигаданого світу – світу із власним часом і простором.

У книзі Толкіна оповідь переходить через нескінченні зміни сцен і характерів у фантастичному світі, елементи яких дещо нагадує реальність.

Величний твір «Володар Перстенів» має в собі щось від героїчної романтики і класичної науковох фантастики. Однак дуже важко передати читачеві всі особливості цієї книги. Так що дорогі читачі, рекомендую вам прочитати книгу і дізнатися про всі спектри її значень, і поринути у чудовий фантастичний світ Джона Толкіна. Думаю що вам вона сподобається.

Мова: українська.

 

Галина Горицька

«Ленд Крузер двохсотка»

Перед вами один із найкращих зразків так званого "жіночого роману", що йому, як відомо, притаманні карколомність сюжету. Наповеність пристрастю й екзотикою, які виривають із полону буднівчи то сірих, а чи й тривожних, що маємо останнім часом в Україні. Дія роману розгортається в наші дні на просторах Москви, Рима, Венеції, Києва й на пасторальних землях Львівської області.

Мова: українська.

 

Умберто Еко

 

«Ім'я троянди»

В основу твору покладена історія розслідування низки загадкових убивств, що сталися в листопаді 1327 року в одному з італійських монастирів. Завдання розслідування вбивства покладено на колишнього інквізитора, філософа та інтелектуала, францисканського монаха Вільгельма Баскервільського, котрого супроводжує його малолітній учень Адсон, що одночасно виступає у творі і як оповідач, очима якого читач бачить усе зображене в романі. Вільгельм і його учень намагаються розплутати заявлений у творі кримінальний клубок, і це їм майже вдається, але з перших же сторінок автор, ні на мить не випускаючи з уваги детективний інтерес фабули, тонко іронізує над такою його жанровою визначеністю.

 Мова: українська.

 

 

Підготувала: Ірина Криванич

 

бібліотекар дорослого абонементу Виноградівської ЦРБ

 

 

 

 

 

Ірина Криванич

 Ти схожа на художника.

 Так я художник...

 Ти малюєш?

– Так я малюю словами...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Детальніше в цій категорії: ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! »