Неділя, 04 грудня 2016 08:35

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Автор

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок.

 

Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедливість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.

Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

Так було і за княжої доби. Так було і за часів Козаччини. І за часів боротьби за незалежність 1917-1921 років. І під час Другої світової. І на початку 1990-х.

Нині знову прийшов цей час – час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією…

 

Лицарі України

У чистім небі жайвора пісні

В блакитні далі линуть безупинно…

Ще ніби вчора в чорному вогні

Палав Майдан тривожної години.

Вони не стріли юної весни,

Під стягом волі золотоблакитним

Ішли сміливо лицарі-сини

За Україну-неньку непохитно.

Приспів: За край, що сонцем розквітає вранці,

За долю рідного народу

Ви, Українські Лицарі – Повстанці,

Життя поклали за свободу!

Дух непокори, віра в тих очах

І поклик серця: за Вкраїни долю!..

Ішли на смерть з мольбою на вустах,

Ішли такими юними до болю!

В блакить небес, у зоряні світи

Злетіли тихо душі – соколята…

Щоб у піснях лишитись назавжди

І Україну славою вінчати!

Автор: Алла Бінцаровська, 

м. Тернопіль

 

До Виноградівської районної центральної бібліотеки надійшли, цікаві та захоплюючі книги. Вони змушують Читача плакати, пережити те все, що пережили люди в лихий для української держави час.

Базів Василь

Армагедон на майдані 

 

Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та все поглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни – у супрязі з усім прогресивним світом – древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів ,що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

 

Антологія «Україна-Європа»

 

Рік тому ми жили в зовсім іншій країні, ніж живемо зараз. За цей рік країна пройшла нескінченно довгий шлях – від досить ситої і стабільної авторитарної держави з негативним економічним прогнозом, що поступово віддаляється від усе ще очікуваного європейського шляху, до країни, яка пережила тримісячну мирну революцію з трагічним, але переможним фіналом, втрату частини своєї території, піврічну війну на Сході, яка стала частиною плати за те, що народ відстояв європейський вектор. Зараз у нас абсолютно інша країна. Й інший народ.

 

Письменники,твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В антології є і слдні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдана, і навіть збитий Боїнг.

Рудневич Марко

Я з Небесної Сотні 

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя – про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві а батьки хочуть відіслати її на навчання до франції…

 

Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею – Макса зі Сміли…

 

Савченко Н. В.

Сильне ім`я Надія 

Ця книга – один великий і живий лист до українців. Лист із російської в’язниці, яка вже понад рік тримає ту, що стала символом нескореної української нації. Українську НАДІЮ.

 

Так хто ж вона, Надя Савченко? Яка вона? Що з того, що ми знаємо про неї,правда, а що вже стає легендою? Вона відповість вам сама на сторінках цієї книжки. У притаманній їй емоційній манері, пригадуючи навіть дрібні, але важливі події зі свого життя, з яких і були сплетені її характер, вдача, незламність.

 

Луценко Юрій Наєм Мустафа

ПО ОБИДВА БОКИ КОЛЮЧОГО ДРОТУ 

Розмова журналіста Мустафи Наєма з Юрієм Луценком відбувалася протягом липня 2013 року, майже відразу після виходу політика з ув’язнення.

 

Ох і дали шпрейсу ці два феєричні шукачі справедливості – Юрій Луценко і Мустафа Наєм! Ох і поговорили! Про зустрічі тет-а-тет з Януковичем, Юлією Тимошенко, Ющенком, про школу виживання з тюремними авторитетами і кінченими ментами. Юрій Луценко не лише чудовий оратор, він ще й блискучий оповідач. Його чіпка пам'ять утримує найдрібніші деталі розмов і спостережень. Тут є все – від грубуватих жартів до найніжніших одкровень. Це одна з найвідвертіших книжок про українські політичні і тюремні авгієві стайні. Це розмова, що тягне на повість.

 

Пригорницький Віталій 

Байки – АТОманки 

Ця книга є логічним продовженням попередньої збірки Віталія Пригорницького, економіста за освітою, «Байки-Майданки» й черговим підтвердженням постулату: «Людство вижило лише тому, що сміялося». «Байки-АТОманки» написано на злобу дня, але порушуються в них питання вічні на зразок «Бути чи не бути, і якщо бути, то якими?»

 

Підготувала Ірина Криванич

бібліотеар дорослого абонементу Виноградівської ЦРБ

 

 

Ірина Криванич

 Ти схожа на художника.

 Так я художник...

 Ти малюєш?

– Так я малюю словами...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.