Понеділок, 27 лютого 2017 08:03

Читання сюрреалістичної лірики Здени Тесличко

Автор
Читання сюрреалістичної лірики Здени Тесличко Читання сюрреалістичної лірики Здени Тесличко Світлана Кедик

Бентежна, безмежна, літаюча у варіаціях… така що не змушує, а пропонує вирватись із земного буденного та поринути мовчазною ходою у вищі світи – поезія. Ось така вона – поезія Здени Тесличко.

26-й день лютого став своєрідним осередком сюрреалістичної реальності в читальній залі Виноградіської ЦРБ.

Читання вголос, під музичний супровід та фотографічні елементи емоційних звільнень авторки, зробили свою справу – занурили слухача у світ душевного спокою та рівноваги.

Вона є. Вона така, як є – уніфікована по виду людському, відновлена по суті своїй, відтворена по величі ідеалу Всесвіту. Просто є, бо хоче бути – жити в ідилії особистісних почуттів й на противагу суспільним догмам і принципам вміє бути  СОБОЮ. Межі її творчого світогляду не потребують формальності, позаяк це особистий простір самовираження. І цьому підтвердженням є поетична збірка «без гравітації». Вдалим доповнення якої стали ілюстрації місцевої художниці Діани Добош.

Друзі, родичі, пооцінювачі сучасної поезії стали свідками авторського експромту – по-своєму маленького аншлагу з великим кроком на зустріч Читачу.

Кожній людині із присутніх у залі,  бодай на мить, вдалося відірватись від Землі під впливом сили гравітації Здени Тесличко з позначкою «без». Бо вона, як особистість притягує своєю креативністю, неординарним поглядом на світ, та глибинним внутрішнім світом вміщуючи  в собі людину, жінку, маму… яка щодня розчиняється у маленькому щасті – донечці  Златці і спорідненій душі – чоловікові Юрію. Ось вона, запорука успіху та гармонії – підтримка люблячих людей та можливість дарувати себе крізь призму відточеної словом любові…

 

Коротко про авторку:

Народилася 18 квітня 1987 року.

Музикант за професією.

Закінчила Ужгородське музичне училище та Донецьку академію мистецтв.

Грає на двох інструментах: фортепіано і кельтській арфі.

Викладає гру на фортепіано у Виноградівській дитячій школі мистецтв  імені Бели Бартока.

Пише поезію та прозу, друкувалась у газетах, має видані дві збірки:  «Зазеркалье слов» та «без гравітації».

У 2015 році зайняла третє місце в літературному конкурсі ім. Ілони Зріні та Імре Текелі на фестивалі середньовічної культури в Закарпатті.

2016-го її третя, ще не видана, збірка була відмічена на всеукраїнському конкурсі від видавництва "Смолоскип".

Окрім того  є учасницею багатьох концертів та фестивалів…

 

Світлана КЕДИК

Фото: Юрій Тесличко

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.