Четвер, 18 травня 2017 12:53

Невичерпна скарбниця людської уяви і фантазії

Автор
Невичерпна скарбниця людської уяви і фантазії Невичерпна скарбниця людської уяви і фантазії

В просторій залі історико-краєзнавчого музею зараз незвично тихо. Крізь шибки вікон ранкове сонечко заглядає сюди. Зігріті його теплом птахи дружно озиваються співом, безперестанно цвірінькають, гомонять.

Між зеленими вітами щедро омитими травневими дощами дерев та кущів на подвір’ї гімназії радісно заливається соловей. Це весняне пробудження землі яскраво доповнює розміщена тут виставка «Магія бісеру». Справді неповторні 74 роботи заповнили стіни і показові столики. Від побаченого одного вишитого дива, переходиш до іншого. Серце радо сприймає приплив позитивної енергії, яку кожна робота доносить до відвідувачів.

Наталія Данкович  неймовірно цікава молода співбесідниця. Їй – 26. Дівчина встигла закінчити Львівську  політехніку. Здобула фах інженера-біотехнолога. Диплом київського педагогічного інституту імені Михайла Драгоманова засвідчив її глибокі та міцні знання з психології. Однак жадібна до знань Наталка знову стала студенткою. Цього разу – Камянець-Подільського педагогічного інституту імені Івана Огієнка. Зараз вона освоює корекцію освіти логопеда. Одночасно працює в реабілітаційному центрі при дитячому будинку №3 з дітьми, що відстають у психо-моторному розвитку. Недавно у Виноградові, на вулиці Миру заснувала студію «Розумашки». Сюди зібрала дітей, які захоплюються малюванням і між своїми ровесниками виділяються допитливістю і інтелектуальними особливостями.

У вільний час  зі своїх рук не випускає голки. Бісеринка лягає до бісеринки і виникають неймовірно цікаві та неповторні речі: триптих «Калли», «Тюльпани», «Іриски», картинки «Весільна радість», «Кавові смаки», «Чайна церемонія». Цікавими є ікони «Богородиця з сином Божим» та «Ісусова заповідь». Їх вишила для батьківського благословення перед вінчанням молодих. Як оберіг в її родині зберігається вишита нею «Молитва». У ній такі незвичайні слова, якими зустрічають бажаних гостей, котрі переступають поріг їхнього дому: «Господи, благослови всіх, хто входить в цей дім; дай крила всім, хто виходить з нього; даруй мир та спокій на віки усім, хто в ньому залишається. Амінь».

Гарно задумані молодою вишивальницею пояски для нареченого та нареченої у блакитно-синьому та червоно-чорному вирішенні…

Щоранку з Великих Комят  до Виноградова добирається Наталія Кобаль. Завідує вона відділом листів громадсько-політичного видання «Новини Виноградівщини». Як журналіст і волонтер часто пише замітки про бійців, які воюють на Сході України, нариси про людей хороших. Її герої мешканці нашого району, які своїми справами захопленнями,роботою чи іншими вподобаннями виділяються з поміж інших людей. Свій відпочинок охоче проводить за вишиванням бісером. Гарні її роботи «Пресвята Богородиця – неопалима купина», диптих «Архангели Михаїл та Гавриїл», триптих «Польові квіти», «Ромашки», «Маки», картина «Лебідка лебедеві пара».

У великій і дружній родині Ольги Гал часто збираються шестеро її дітей та восьмеро онуків. 28 травня їх знову збере хвилююча і приємна подія – мамин 70-ти літній ювілей. Крім теплих привітань  і щирих побажань вони висловлять їй своє захоплення і радість  від отриманих подарунків, що власноруч вона підготувала для кожного члена родини. На її рахунку 50 вишитих бісером картин. Це – пейзажі, натюрморти, іконки майже всіх святих православної християнської церкви.  10 її робіт виставлені на виставці «Магія бісеру». Глядачам запам’яталися «Соняхи», «Метелики, котрі порхають над квітами», «Маки», «Жоржини», «Піони», ікони Богородиці, Ісуса та святої родини.

Дуже ніжна палітра барв на вишивках Сніжани Попович. Ця скромна і привітна жінка – сільський голова Великих Комят. Як державний службовець постійно займається соціально-побутовами  та культурно-освітніми питаннями. В полі її постійного зору благоустрій і розбудова села, чистота та порядок, освітленість вулиць… Всі житейські назрілі проблеми земляків вирішує на прийомі громадян. У неї всі люди на виду і доля кожного її хвилює. Як жінка і мати має свої обов’язки по господарству, дому, на городі. Для багатьох земляків відкрилася нова грань її таланту як вишивальниці бісером. Наче відчуваєш той п’янкий запах троянд, неповторні мелодії, зронені струнами чарівної скрипки, зміст останньої розмови Ісуса зі своїми 12-ма учнями-апостолами на тайній вечері… З її робіт на поціновувачів декоративно-мистецького виду вишивки виливається сила материнського позитиву і жіночої доброти і ніжності.

У Тетяни Ворон відповідальна робота. Працює на транспорті. На залізничній станції «Виноградів» як оператор згідно графіка формує і відправляє товарняки та пасажирські поїзди. Та по при всю свою зайнятість завжди знаходить час для бісероплетіння. Біля її виробів затримуються майже всі відвідувачі. Кожна робота – унікальний витвір мистецтва. Це – різновиди орхідей «Медуниця», «Цімбідіуми з бамбуком», «Аден», «Ванільна», подарункові декоративні композиції «Від щирого серця», «Пуансетія для вас», «Літній коктейль», «Бісерні черевички Попелюшки», у двох горщечках «Альпійські фіалки» та інші. Вони вражають  своєю видумкою, композиційним вирішенням, кольоровою гамою, просторим втіленням й урізноманітненими формами самих квітів. Їх просто треба бачити. Лише так серце сприйме цю красу а з вуст зірветься щире захоплення та сказана оцінка спроможності її рук. Вдихнути у свої вироби самостійне життя зуміла ця жінка. Така майстерність опановується й досягається роками. І дається вона винятково старанним рукам.

 

Марія Конкіна 

Фото: Наталія Кобаль

Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.