П'ятниця, 06 лютого 2015 00:00

Гаврош Олександр

Автор

«Література дає можливість розкріпачити уяву і писати те, що, може, і не бачив, але відчуваєш. Це – інший, вищий, рівень писання.»

 

Народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. Закінчив факультет журналістики Львівського Національного університету імені Франка. Працює в закарпатських та всеукраїнських ЗМІ. Член Асоціації українських письменників. Переможець «Коронації слова» 2007 року (ІІ місце)  та 2011 р (І місце у номінації "П'єси для дітей") за п'єсу «Цирк Івана Сили».

Лауреат 2008 року за п’єси «Ромео і Жасмин» і «В Парижі красне літо…». Автор поетичних збірок «Фалічні знаки» («Дніпро», 2004), «Тіло лучниці» («Піраміда», 2006), «Коньяк з дощем»(«Факт», 2009); публіцистичних книжок «Моя р-р-революція» («Карпатська вежа», 2005), «Закарпатське століття: ХХ інтерв’ю», («Мистецька лінія», 2006) «Владика Мілан: «Свобода – це можливість обирати добро» («Карпатська вежа», 2009); «Точка перетину» («Грані-Т», 2009); дитячих повістей «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» («Видавництво Старого Лева», 2007), «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» Також твори друкувалися в часописах «Сучасність», «Київська Русь», «Ї», «Дніпро», антології «Біла книга кохання», альманахах «Джинсове покоління», «Корзо».

Окремі твори перекладені білоруською, словацькою, польською, сербською мовами. Засновник і співголова журналістського клубу «Не Таємна вечеря». Автор багатьох творчих проектів. Лауреат журналістської премії імені Йосипа Терелі (2010 рік . Переможець міжнародного конкурсу кіносценаріїв до 200-річчя Тараса Шевченка (ІІ місце) (березень, 2012  р.) Дипломант «Коронації слова» 2012 року за роман «Капітан Алоїз».

П'єса «Розбійник Пинтя у Заклятому місті» поставлена у Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка» під назвою "Тричі славний розбійник Пинтя" (режисер Олег Жюгжда, Білорусь) (листопад, 2012 р.)

П'єса «Майне лібе Віра» поставлена в Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв (режисер Сергій Архипчук)(березень, 2013 р.)

Дипломант «Коронації слова» 2013 року у номінації "Дитяча проза" за роман «Розбійник Пинтя у Заклятому місті" ("Закляте місто").

Лауреат Закарпатської обласної премії в галузі літератури імені Федора Потушняка в жанрі "дитяча література" 2013 року за книжку "Дідо-Всевідо"

Переможець Національного конкурсу "Краща книга України" 2013 року у номінація "проза" за книжку "Дідо-Всевідо"і т. д.

 

Гаврош Олександр Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу. Пригодницька повість. – К. : А – БА – БА –ГА – ЛА –МА –ГА, 2014. -176 с.

Пригодницька повість відомого дитячого письменника Олександра Гавроша розповідає про яскраві пригоди перевершеного гірського силача Івана Сили. Прототипом головного героя повісті став легендарний закарпатський богатир Іван Фірцак, який виборов звання чемпіона Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту і об’їздив півсвіту, виступаючи в цирку, де здобув чимало яскравих перемог. 2013 року на основі цієї повісті було знято перший в третьому тисячолітті український дитячий фільм «ІВАН СИЛА», графічними кадрами з якого проілюстроване наше видання.

П`єса "Цирк Івана Сили" отримала 1 місце серед п`єс для дітей на Всеукраїнському письменницькому конкурсі "Коронація Слова"-2011 Дитячий мюзикл «Цирк Івана Сили» поставлений у Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка» (жовтень, 2011 р.)Режисер-постановник _Наталія Орєшнікова

 

Гаврош Олександр. Блукаючий народ. Роман подорож у часі і просторі.- К: Нора-Друк, 2012.-312с.: іл.. Мандри

Автор пропонує здійснити разом з ним цікаву мандрівку на землі нинішньої Сербії, куди понад два з половиною століття тому було переселено кілька тисяч українців Закарпаття.

Ми зустрінемося з найдавнішою українською діаспорою в Європі, представники якої за двісті п’ятдесят років не тільки не розчинилися поміж своїми значно могутнішими сусідами, але й зберегли рідну мову, віру і національну відомість. В книжці багато історичних гравюр, картин і сучасних фотографій, що ілюструють не тільки історичний шлях, а й сьогоднішній день українців, які зберігають свою ідентичність, живучи за кількома кордонами від України

 

 

 Лариса Вовканич

Вовканич Лариса

«Нi! я жива! Я буду вiчно жити! 
Я в серцi маю те, що не вмира.»

Леся Українка

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Останні з Вовканич Лариса

Детальніше в цій категорії: « Андрій Любка