Середа, 20 травня 2015 00:00

З історії...

Автор

   Його використовують для фільтрування, гофрування, упаковки, образотворчого мистецтва, малювання і звичайно, виготовлення книг. Так, все це – папір!

 

   Законодавцями в його виготовленні вважаються стародавні єгиптяни (введення в культуру папірусу) і китайські ремісники (які й вважаються родоначальниками сучасного паперу). Здавна використовувались різні поверхні для письма, як то дерево, глина, шкіра тварин та камінь, на Сході писали на бамбукових планках, а вельможі використовували шовкову тканину.

   Літописи ж повідомляють, що папір був винайдений у 105 році н. е. Цай Лунем: "Всякий високо цінує діяльність Цай-Луна: він винайшов папір, і слава його живе дотепер ...". Однак в 1957 р. у печері Баоця північної провінції Китаю Шаньсі виявлена гробниця, де були знайдені обривки аркушів паперу. Папір досліджували і встановили, що він був виготовлений в II столітті до нашої ери.

   До Європи папір потрапив не скоро. Ось що писав про це французький вчений Авенель: "Він прийшов з Китаю дуже повільним шляхом, із середньою швидкістю, можливо, сто кілометрів на сто років. У 650 році його бачили в Самарканді, в 800 році – в Багдаді, в 1100 році він дійшов до Каїра, потім він проходить по березі Африки, перепливає через Середземне море і довго не переходить Лангедока "(французького кордону). У XI-XII століттях папір з'явився в Європі, де незабаром замінив тваринний пергамент.

   У 1786 році в місті Орлеані дехто Віолі надрукував книгу віршів на папері, зробленого з стебел мальви, папороті і кори дерев. Через чотири роки в Лондоні вийшла книжка Кужа, надрукована на папері, зробленому з соломи. Але лише тільки в другій половині XIX століття стали виробляти на фабриках папір з деревини.

    Зараз основними компонентами паперу є целюлоза та деревна маса, куди додаються проклеюючі, барвники та наповнювачі. Для виготовлення високоякісної книжково-журнальної і художньої продукції випускають крейдований папір. Далі буде...

(матеріал з інтернет джерел)

Валентина Горнецкі

Закінчивши географічний факультет зі  спеціальністю туризм продовжую своє навчання на кафедрі історії України УжНУ, пишу кандидатську на тему: «Архітектура Закарпаття періоду Австро-Угорщини», бо вважаю, що  немає меж досконалості...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Детальніше в цій категорії: « Бальзак і Україна! З історії...(2) »