Четвер, 11 червня 2015 00:00

З історії...(4)

Автор

   Фанфікшн або фанфік – це "вигадка фанатів", якщо буквально.

 

   Насправді ж - це літературна творчість, в основі якої лежить інша книга, фільм, серіал, комікс... Фанати подають свій власний варіант твору, використовуючи сюжет, персонажів, або просто мотив оригіналу. Поширеними є назви «фенфік», «ФФ» або просто «фік», а їх авторів називають фікрайтерами.

   «Заповіт Крессиди» (The Testament of Cresseid) Роберта Генрісона можна розглядати як дуже ранню форму фанфіку. Історія заснована на поемі «Троїл і Крессида» (Troilus and Criseyde) Джеффрі Чосера і, як і більшість фанфіків, створена, щоб заповнити прогалини в оригінальній роботі. Юнацькі твори Бронте є раннім зразком «фанфіків про реальних людей». Сестри написали багато історій і новел, що деталізують фантастичні пригоди Артура Уеллслі, першого герцога Веллінгтона, і двох його синів: Артура і Чарльза. Наступні розповіді були сфокусовані на його сина Артура, який став майже супер-героїчною постаттю.

   Сучасне поняття фанфіку було популяризовано «Зоряним шляхом» та науково-фантастичним журналам по ньому, опублікованими в 1960-х роках.

   З того часу, така творчість широко поширилась, а розповіді стали друкуватись як окремі книги, часом перевершуючи за накладом оригінальні літературні твори.  Має різні види, жанри та сюжети, тож вибір колосальний. Чим книга популярніша, тим ймовірніше, що послідують десятки, а то і сотні фанатських творів на неї.  (матеріал з інтернет джерел)

Валентина Горнецкі

Закінчивши географічний факультет зі  спеціальністю туризм продовжую своє навчання на кафедрі історії України УжНУ, пишу кандидатську на тему: «Архітектура Закарпаття періоду Австро-Угорщини», бо вважаю, що  немає меж досконалості...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Детальніше в цій категорії: « З історії...(3) Книжкове мистецтво »