Вівторок, 02 лютого 2016 13:05

Читацький рік розпочався!

Автор

Продовжую традицію аудіо-книг і цього разу це 2 дуже різнопланові твори.

1. Ерл Франзен - американський письменник-романіст і його «Поправки», що здобули автору світову популярність.  

   Здавалось би типова родина середнього класу з Америки, батьки і 3 їх дітей. Але читаючи книгу поринаєш в наскрізь просякнуте нездоровою атмосферою суспільство, де деспотизм, схильність до садизму, невпорядковані статеві стосунки та ангедонія (неможливість отримання задоволення від будь чого), є не просто абсолютно прийнятними, але і досить типовими. Дуже влучно про це писав Захар Прілєпін: «Франзен пише на тому ж, що і Толстой, майже недосяжному рівні – з тонким промальовуванням самих різних героїв, створюючи енциклопедію побуту, почуттів, патологій». Саме патології, всі «хворі» і всіх це задовольняє. Може тому книга і стала бестселером, через неприкриту гидку правду життя, без прикрас та недомовок!

 2. Ю Несбі – норвезький письменник і музикант. Автор серії творів про інспектора Харрі Холе, один з яких має назву «Червоношийка».

   Військовий роман та кримінальний детектив, два  в одному. Книга глибоко торкається все ще болючої теми норвезького співробітництва з нацистами і наслідки такої співпраці для минулих та теперішніх поколінь. І головному герою Харрі Холе треба розібратись не тільки з таємницями минулого, але й попередити новий злочин. Та й сам герой бореться зі своїми проблемами, «вбивцями» всередині нього. Неочікувані повороти сюжету, цікаві персонажі та насичені подіями розділи книги, все це робить роман одним з кращих норвежських кримінальних романів всіх часів. Як завжди скандинавські детективи на вищому рівні!

 

 

Далі буде…

Валентина Горнецкі

Закінчивши географічний факультет зі  спеціальністю туризм продовжую своє навчання на кафедрі історії України УжНУ, пишу кандидатську на тему: «Архітектура Закарпаття періоду Австро-Угорщини», бо вважаю, що  немає меж досконалості...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.