Середа, 02 березня 2016 09:12

У війни не жіноче обличчя

Автор

    "Чи можна було перемогти народ, жінка якого в найважчий час, коли так страшно гойдалися ваги історії, тягла з поля бою і свого пораненого, і чужого пораненого солдата? Чи можна повірити, що народ, жінка якого хотіла народити дівчинку і вірила, що у тій буде інша, не її доля, що цей народ хоче війни? Хіба в ім'я цього жінка життя рятувала, світ рятувала - була матір'ю, дочкою, дружиною, сестрою і Вояком?
Вклонімося низько їй, до самої землі. Її Великому Милосердяю"  - У Війни не жіноче обличчя, Світлана Алексієвич.

   Світла́на Олекса́ндрівна Алексіє́вич лауреат Нобелівської премії з літератури за 2015 рік. Її батько - білорус, а мати - українка. Як вона згадувала: "Дитинство провела в українському селі, у Вінницькій області. Звичайно, я пам'ятаю, що дуже важко жили батьки. Батько ж був військовий, потім довго сільським учителем. Я пам'ятаю запах волосся, пилу, ці долини. Бабусю пам'ятаю дуже красиву, з прекрасним голосом, як хату білили, як хліб пекли. Це дуже сильно пам'ятаю. Я завжди кажу, що пишаюся, що у мене українська кров". Але насправді вона "радянська людина", принаймні твори її просякнуті такою тематикою. Пише про те чим жила воно та люди навколо неї, що бачила і чула, що памятає. Її творчість важко назвати художньою, бо насправді то проза життя, про те як люди воювали, як втрачали все після Чорнобиля, як не могли жити з тягарем на серці і йшли до самогубства.

Один з таких "радянських" творів - "У війни не жіноче обличчя", про десятки жіночих доль під час Другої світової війни. Всі від прачок до танкісток, льотчиці, партизанки, кухарки, медсестри...всі поклали життя за Батьківщину, втрачаючи життя, молодість та майбутнє. Навіть ті хто вижив, продовжили своє життя в спогадах та муках, памятали і про тих хто не повернувся.

Валентина Горнецкі

Закінчивши географічний факультет зі  спеціальністю туризм продовжую своє навчання на кафедрі історії України УжНУ, пишу кандидатську на тему: «Архітектура Закарпаття періоду Австро-Угорщини», бо вважаю, що  немає меж досконалості...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.