Понеділок, 06 квітня 2015 00:00

Туристичні маршрути Виноградівщини

Автор

   Для тих, хто планує свій відпочинок на Закарпатті, Виноградівщина пропонує три цікаві туристичні напрямки:

 

   Маршрут №1


1. «Старовинний Севлюш»


• Костел Вознесіння;
Пам’ятка архітектури національного значення. Немає єдиної дати створення. Через часті пожежі та руйнації періодом побудови визначають ХІІІ - ХV ст.
• Монастир францисканців;
Ансамбль збудований у ХVІІ - ХVІІІ ст. Був знищений під час нападу кримських татар у 1717 р. та пожежі. Складається з костелу та монастиря, який має біля 30 приміщень. У монастирі є внутрішній двір.
• Виноградівський районний історичний музей
Надзвичайно цінні речі можна побачити у Виноградівському районному історичному музеї, створеному в 1965 році. В фондах зібрано більше 18 тисяч цінних, а часом навіть унікальних експонатів.
• Палац родини «Перені»;
Палац родини Перені створений в ХVІ – ХVІІ ст. як дім-замок. Спочатку була запланована одноповерхова будівля. Згодом виникла потреба добудувати його, тому зараз має 2 поверхи та 4 кутові вежі. Спеціалісти зазначають, що це типовий зразок стилю бароко.
• Руїни замку «Канків»
В XI столітті, з поширенням на цю частину влади угорських королів, тут споруджується замок – опорний прикордонний пункт.

   Маршрут №2

2. «Затисянський край»

 с.Пийтерфолво (Петрово) - с.Тисобикень (Бобове) - с.Ботар
• Картинна галерея (с. Пийтерфолво);
Картинна галерея представляє творчість найкращих Закарпатських художників (Бокшая, Коцки, Манайла).
• Скансен: Затисянський етнографічний музейний комплекс. Відтворює побут Затисянщини (с. Тисобикень);
Етнографічний музей під відкритим небом, так званий скансен, де збереглись автентичні будівлі кінця ХІХ - початку ХХ ст. Побачити можна: будинок заможного селянина, сільську школу та хатину бідняка. Музей етнографії експонує кращі зразки народної архітектури та побуту місцевих угорців цього періоду.
В палаці родини Фогороші (1890 р.), магнатів землевласників, розмістився історичний музей, що представляє найважливіші етапи з історії регіону, від найдавніших часів до сьогодення.
• Дегустаційний зал ТМ «Пан Еко».
Перший в Україні та Східній Європі музей леквару, пам’ятники закарпатському варенню та свині породи «Мангалиця». Вся продукція є екологічно чистою та відповідає європейським стандартам органічної продукції.

   Маршрут №3


3. «Волоський край»

Королево-Новоселиця
• Руїни замку «Ньолаб» XIII ст. (Королево);
Ще в 1262 році було дозволено полювати в цій місцевості, тож незабаром виріс, на горі вулканічного походження, мисливський будинок, що згодом перетворився на могутню твердиню – замок «Ньолаб».
• Церква Успіння Пресвятої Богородиці XVII ст. (с. Новоселиця)
Це – єдина дерев’яна церква готичного стилю в усьому Виноградіському районі та одна з наймініатюрніших в області. Зведена без жодного цвяху. За офіційними даними побудована 1669 року майстром Кочаловичем, який вибрав надзвичайно вдале місце для її розташування, в самому центрі с.Новоселиця.
• Етнографічний сільський музей (культура волохів). (с. Новоселиця).
Має чотири відділи: ткацтво та вишивка; знаряддя праці; побутові речі; світлиця. Представляє традиції, звичаї та побут волоського краю.
• Пішохідний маршрут «Шлях Пинті».
Легендарний, але маловідомий широкому загалу опришок Григір Пинтя – це унікальна та неординарна постать. Ще замолоду виступив проти австрійського панування, а для селян став місцевим «Робін Гудом».
Зазнав численних переслідувань від влади. Прихисток знайшов собі на території Закарпаття, в селі Новоселиця, що на Виноградівщині.

 

Ласкаво просимо!!!

Валентина Горнецкі

Закінчивши географічний факультет зі  спеціальністю туризм продовжую своє навчання на кафедрі історії України УжНУ, пишу кандидатську на тему: «Архітектура Закарпаття періоду Австро-Угорщини», бо вважаю, що  немає меж досконалості...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.