Четвер, 06 серпня 2015 12:28

Пам'ятники Виноградівщини!

Автор

8. Фонтан

Справжній символ міста Виноградів. Його як і скульптуру винороба знає майже кожен та асоціює з Севлюшем.

Збудований в стилі ренесанс. Фонтан має основу в формі восьмигранника. На деяких гранях вибито в камені коротку історичну довідку про місто. В центрі фонтану – дівчинка яка давить виноград, цілком типово для виноробського регіону,  маленькі бахуси (бог виноробства) ще більш підтверджують це.

Аналогічний фонтан в День Св. Іштвана (20 серпня), який вважається днем угорської державності, відкрили в м. Егер (Угорщина), як шана спільній та величній історії двох міст.

 

Вирощування винограду здавна було притаманне Закарпаттю. Вважається, що цю культуру сюди привезли римські легіонери, а він тут так прижився, що вже не одне століття є символом цього краю. Документально ж вперше слово «виноград» вживається в указі угорського короля Іштвана I, в 1104 році. Там зазначено, що жителі Севлюша (Виноградів) мають 1/10 врожаю, зокрема і винограду, віддавати церкві. Тай сама назва Севлюш, в перекладі з угорської, власне і означає виноградний.

 

Валентина Горнецкі

Закінчивши географічний факультет зі  спеціальністю туризм продовжую своє навчання на кафедрі історії України УжНУ, пишу кандидатську на тему: «Архітектура Закарпаття періоду Австро-Угорщини», бо вважаю, що  немає меж досконалості...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.