Субота, 08 квітня 2017 06:32

Писанка, писанка, писанка…

Автор
Писанка, писанка, писанка… Писанка, писанка, писанка… Олег Ільчин

Виставкова зала ІМПАСТО одяглася у писанкову екзотику. Близько півтори сотні творчих робіт, варіацій писанок представила Виноградівська школа мистецтв ім. Белли Бартока.

Різні стилі виконання – живопис, графіка, батік, квілінг, витинанка, писанкарство створили справжню феєрію Великоднього свята. Грайливі, веселі орнаменти писанок таких крихких на яєчній шкарлупці перенесені юними художниками на папір, тканину, пінопласт, картон. Діти охоче малювали каракулі орнаментів, старанно виводячи їх, як літери чи коди. Вони підсвідомо розуміють, що в цих багатозначних рисочках, палочках, гачечках основа життя і будови Всесвіту. Їх не обов`язково завчати – просто торкнутися пальчиками і все оживе, як на дворі оживає, бо настала весна.

Великий внесок у створення цієї краси, цього неперевершеного дива зробили викладачі: Маргарита Тегзе, Діана Добош, Вікторія Вайс. Навчали, підказували, поправляли і організацію виставки взяли на себе. Поряд учнів вони представили і свої роботи, підтримуючи тим самим юні обдарування. Турботливі та теплі стосунки панують в колективі. Це велика команда, творча майстерня із якої згодом виросте нове покоління митців та просто творчих людей.

Свято в Імпасто проходило при наповненій залі дітворою, батьками дідусями, бабусям. Вітали юних талантів співучі зірочки музичного відділу Виноградівської ДШМ, директор – Віктор Іванович Марушка, представники адміністрації та відділу культури, місцеві художники і, насамкінець, найдовша фотосесія за історію ІМПАСТО. Певно, що це на добре! Бо перші виставки у майбутніх художників мають конкретне місце, конкретну галерею і це – ІМПАСТО!

 

Валентина Костьо

керуюча виставковою залою ІМПАСТО

 Фото: Олег Ільчин 

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.