Середа, 10 травня 2017 14:34

Органічне з неорганічного. Картини Катки Розпопчукової

Автор
Органічне з неорганічного. Картини Катки Розпопчукової Органічне з неорганічного. Картини Катки Розпопчукової

Її творчість – це пласти породи. Зібрана акрилова суміш лише основа, лише неорганічний субстракт з якого художниця силою уяви вихоплює на поверхню те, що утримує в собі енергію, живий імпульс.

Щось подібне роблять золотошукачі, коли перемивають пісок, виокремлюючи цінний метал. Щось подібне відбувалося під час творення Всесвіту. Щось подібне спостерігаємо, коли під дією тепла і вологи з неорганічного грунту проростає зернятко. Нічого нового, здавалося б… Ніяких особливих процесів, все в законах природи давно прописано. У цьому полягає місія людини – відтворити реальність, народити її заново новою. Потрібно лише знайти методи і власне сумління підкаже шлях. Так підказує шлях перетворень художнику невідомо яка сила, внутрішній поштовх і фарба на полотні тоді без гравітації починає рухатися з напрямом наших думок, тих, які знаходяться лише у зародку. Художника це бентежить, дивує і захоплює. Про це говорить і художниця Катка Розпопчукова, бо зовсім не має аргументів, щоб пояснити чому на її полотнах раптом виникають такі різні форми, коли вона просто «розпускає», розбавлений водою акрил. «Оаза», «Морська зірка», «Верблюд в пустелі», «Корали»… З холодної глибини океану, з гарячого пустельного піску народжується органічна субстанція, живе біополе. І все це викликане реакцією на подразник. За допомогою його Катка могла зрихлити всю свою піщану і глибинну неорганіку. Щоб у фарбах залишився живий слід руху творення.

Валентина Костьо

 керуюча виставковою залою ІМПАСТО

Мистецтво і благодійність

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.