Понеділок, 04 грудня 2017 14:49

Акція в знак підтримки зменшення ґендерно обумовленого насильства

Додала
Зменшення ґендерно обумовленого насильства Зменшення ґендерно обумовленого насильства

Виноградів долучився до міжнародної кампанії «16 днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні».

Зусиллями працівників Виноградівської центральної районної бібліотеки було проведено однойменну вуличну інформаційно-просвітницьку акцію.

Акція відбулась у м. Виноградів  на площі Миру 4 грудня 2017 року в партнерстві з  БФ «Центр громадських ініціатив» за підтримки ПРООН в Україні.

В знак підтримки зменшення гендерно обумовленого насильства бібліотекарі Виноградівської ЦРБ розгорнули інформаційний банер, привертаючи увагу перехожих активним словесним  інформуванням та відповідними друкованими матеріалами. Усі охочі мали можливість не тільки  поспілкуватись на тему гендерного насильства, а й отримати помаранчеву кульку в подарунок, фото – на згадку.

Помаранчевий колір в усьому світі символізує  світле майбутнє, вільне від насильства  щодо жінок і дівчат.

Довідково:

Із 25 листопада 2017 року стартувала міжнародна кампанія «16 днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні», мета якої привернути увагу до проблеми насильства. Триватиме кампанія до 10 грудня – Дня прав людини.  

На підтримку цієї громадської ініціативи Офіс Ради Європи в Україні спільно з іншими представниками міжнародних організацій, національних партнерів та представників громадського сектору представив спільну заяву-звернення.

У заяві йдеться про необхідність усунення всіх форм дискримінації щодо жінок, засудження гендерних стереотипів, забезпечення захисту потерпілих від насильства, а також міститься заклик до України ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству ("Стамбульську конвенцію").  

Згідно з даними міжнародної статистики, кожна третя жінка протягом свого життя стає жертвою фізичного або сексуального насильства.

Перечин – одне із 16 міст України, яке 24 листопада приєдналось до «Флешмобу міст» в рамках всесвітньої кампанії «16 Днів Активізму проти ґендерно обумовленого насильства». Ряд подібних заходів буде проведено в містах України. Серед переліку і закарпатські: Ужгород, Чоп, Мукачево… Виноградів.

7 грудня о 10:00 к.ч. в читальній залі головної книгозбірні району відбудеться наступний тематичний захід – круглий стіл з фахівцями соціальних служб.

Подібні заходи – своєрідний показовий жест, що в суспільстві має панувати сила думки і сила інтелекту, сила поваги до людини та її прав.

Виноградвська ЦРБ

 

 

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.