П'ятниця, 25 серпня 2017 09:24

Як «Пегас» до Виноградова злітав

Додала
Літературна Виноградівщина Літературна Виноградівщина

Не зовсім Виноградівський, але «Карпатський Пегас» втретє привіз гостей до древнього міста над Тисою.

22 день серпня закарбував в історичній памяті нашого містечка зустріч письменників з Великої України: Косенко Олександр, Евген Баран, Василь Портяк, Антоніна Цвід, Олександр Медко, Василь Шкурган, Павло Вольвач. На правах літературного господаря Закарпатського краю – Василь Густі.

Отже, дводенний марафон літературно-мистецького фестивалю в образі гостей шукав творчість посеред авторів Виноградівщини за рахунок Виноградіської міськради. Тривалі вуличні прогулянки, посиденьки, читання, письменницьке спілкування, книжкова виставка…  як набута якість літературного формату. До речі, в останній  скромно вмістились знайомі імена: Іван Говбан (не поет-філософ), Василь Кляп (творчий патріот Виноградова), Евген Грін (автор, в минулому  учасник АТО), Юлія Драгун (казкарка), Вікторія Галас (молода авторка), Валентина Костьо (авторка казок і не тільки, керуюча виставковою залою ІМПАСТО), Василь Горват (журналіст, письменник), Марія Конкіна (керівник районного відділення МАЛІЖ)  ну і я – Світлана Кедик. Нас «розмістили» на полицях книжкової виставки «Літературна Виноградівщина» в кілька рядів з видатними письменниками  краю. Це стало чи не найбільшим здобутком цих днів, що вміло відтворили працівники Виноградівської центральної районної бібліотеки.

А тим часом, «Пегас» милував жартами Юрія Мельника з Іршавщини, презентаціями книг  членів НСПУ, журналістів, редакторів, прозаїків і поетів – новопреставленою виноградівцям, як самі наголосили,  когортою творців сучасної української літератури. До «коктейлю слова»   гості додали декламацію власних творів у найкращих традиціях. Запланований майстер клас від майстрів пера знайшов обриси у очах маленьких творчих початківців: діток – учасників літературного дитячого конкурсу «Світанкові роси», який щорічно проводить  районна дитяча бібліотека.

А наостанок, екскурсія до головної книгозбірні міста:  багато слів, багато дихання, претензійності та Михайла Чухрана; творчий торт, бібліотечна ложка цукру з чорною чашкою кави приготованою по-особливому – витримуючи традицію підмішування золотого книжкового пилу; останні штрихи трикрапок і фестиваль літератури перенісся  у інші просторові виміри, а може осів на бібліотечно-архівних полицях міста Виноградова…

 

Як усе пройшло? – спитаєте Ви.

А я відповім – у кожного по-своєму.

Світлана КЕДИК

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.