Неділя, 29 жовтня 2017 20:41

Повернення до першоджерела. Рушники

Додала
Повернення до першоджерела. Рушники Повернення до першоджерела. Рушники

Філософ і математик Платон говорив, що Бог діє по геометричних лініях. І дійсно, орнаменти, що наносилися на рушники, так само, як і на одяг, структурували навколишній простір у бажаний, комфортний для життя людини стан.

Тільки у першому випадку структурувався простір помешкання, чи того середовища у природі, де знаходився рушник, а в другому простір довкола людини або її аура. Ми часто вживаємо поняття “атмосфера дому”. Вона може бути тепла, приязна, а може бути холодна, чужа. От власне рушники і робили цю атмосферу теплою, насиченою невидимими, але такими необхідними флюїдами… 

Я не можу з певністю говорити про флюїди, що заполонили минулої п’ятниці виставкову залу Імпасто, вже надто вона перенасичена символами та криптограмами. Але жінка, яка зібрала та представила загалу 500 вишитих рушників, володарка не тільки даної колекції, а й –  щирої усмішки та  позитивної вдачі.

Тепло.

Тепло від візерункових потрясінь, від усвідомлення глибинної енергетики, яка переходила з покоління в покоління. І це тобі не затерта річ, а витвір, що дає усвідомлення ідентичності себе, як людини, як українця.  Власне більше нічого й не суттєво, бо посил від побаченого, це повернення до першоджерела. Туди, де колись ти з’явився на біле полотнище Всесвіту і тебе огорнули материнські руки прикладаючи до грудей.

 

Виставку вишитих рушників представила Майя Вайда у виставковій залі Імпасто 27 жовтня.

 

 

Символіка українського рушника, вишивки

Світлана КЕДИК

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Більше постів в категорії « …жовтогарячим плаєм Вперше в ІМПАСТО »