Неділя, 10 грудня 2017 19:03

Марафон написання листів

Додала
Марафон написання листів Марафон написання листів

10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини, тож з нагоди цього свята в місті Виноградів відбувся Марафон написання листів.

В рамках цього заходу люди з цілого світу одночасно пишуть листи та підписують петиції на захист конкретних осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними. Це все робиться задля того, щоб приділити трохи більше уваги й часу тим, хто цього потребує, та показати небайдужість. Також, таким чином здійснюється тиск на уряди країн, де відбуваються порушення прав людини. За допомогою Марафону висловлюється солідарність із жертвами системи та реально змінюються людські долі.

В Україні цей Марафон проходив вже одинадцятий раз, а у Виноградові – вперше. Захід відбувся у районній бібліотеці, де розповідалося про історію прав людини та про героїв цьогорічного Марафону. Ними стали восьмеро звичайних людей-активістів, людей, чиї права нещадно порушувалися урядом країни: Джулгас Маннан – вбитий за ЛГБТІК-актвізм; Кловіс Разафімалала – засуджений за захист рідкісних тропічних лісів; Емір-Усеїн Уку – правозахиснику загрожує 25 років в’язниці ; Магадін – довічно ув’язнений за пост у Facebook;  Сакріс Купіла – бореться за право бути собою; Шакілія Джексон – поліція вбила її брата, вона вимагає справедливості; Стамбульська десятка – їх судять, бо вони захищають права людини; Ні Юлань – її позбавили житла та переслідують за активізм. Також присутні почули всі деталі їх історій та мали змогу підписати петиції.

Марафон триває, підписи ще збираються та посилюється віра в те, що людей звільнять або ж покращаться умови їхнього існування. А думка про те, що ти долучився до цього процесу гріє серце.

 Коли я вперше почула про цю акцію, то сумнівів не було – треба прийняти участь та залучити якомога більше людей. Просто в голові не вкладається: чому декому все сходить з рук і як одна людина маже вважати себе в праві диктувати щось іншій. Ми намагаємося побороти систему диктатури, що ув’язнила мільйони, а хоче - ще більше. Але, незважаючи ні на що, я вірю, що все вийде і ми будемо жити в світі, де цінують права людини!

 

Мирослава Леньо

Мирослава Леньо

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.