Вівторок, 16 жовтня 2018 09:07

Творчість у нерухомому стані

Додала
Творчість  у нерухомому стані Творчість у нерухомому стані

День художника виноградівські митці відзначили виставкою, яка відкрилася у виставковій залі ІМПАСТО. П’ятдесят полотен, здебільшого пейзажі та натюрморти, відображають різні мистецькі смаки художників, членів громадського о’єднання «Мистецька Угоча».

Цьогоріч експозицію виставки склали: Олександр Шандор, Павло Кутлан, Іван Токач, Федір Сільваші, Василь Гудан, Петро Коцан, Ірина Товт, Гелена Матій, Валентина Костьо, Генці Тиводор.

Художнику для творчості потрібні хіба що засоби, все інше існує саме по собі. Візьміть полотно, фарби, пензлі і творіть. Будь-що може потрапити в поле зору творця, і викликати захоплення, разом з тим стати предметом, чи ідеєю для створення картини. Але не все так завбачливо у цьому процесі. Ви будете якийсь час мучитися нетерпінням, адже зображення виникає з-під вашої руки фрагментами, будете аналізувати до сірого помутніння свої дії, зважувати силу кольору, будете пришвидчувати і сповільнювати темп нанесення фарби, то грізно мовчати, то мугикати підніс нікому незнайому мелодію…Будете гратися зі своєю уявою і … можливо в один момент вирішите, що все закінчено, але ніколи не скажете про це самому собі. Творчість навіть у нерухомому стані – це дія. Ваша дієвість лише частина того явища, що називається творчістю, бо створене вами полотно (довершене чи ні) починає жити окремо і до того життя ви вже непричетні.

Художник лише засіб в руках природи, яка є величезним об’єктом регенерації. Саме на вашому полотні вона (природа) зможе побачити фрагмент свого майбутнього.

                                                                      

Виставка триватиме до 14 листопада.

    Валентина Костьо

Фото нижче на сторінці

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.