Неділя, 16 грудня 2018 08:15

Муза землею блукає і обдарування юні надихає

Додала
Дарунок дитячих сердець Дарунок дитячих сердець

Напередодні Дня Святого Миколая юні читачі Виноградівщини, шанувальники дитячої поезії і прози, поціновувачі чарівного пензлика отримали чудовий подарунокза підтримки Виноградівської міської ради накладом у 100 примірників вийшов у світ четвертий випуск альманаху дитячої творчості «Дарунок дитячих сердець».

У нім підібрані членами журі твори двох попередніх турів конкурсу на рівні сільських філій та шкільних бібліотек, які дали можливість 37 підліткам стати учасниками ІV-го районного конкурсу літературно-художньої творчості обдарованої юні нашого прикордонного району. Пройшов він 19 квітня у Виноградівській районній дитячій бібліотеці, в рамках проекту «Світанкові роси». За творчим звітом дітвори уважно стежив і виноградівський підприємець Іван Бушко, який став меценатом і посприяв в організації солодкого столу.

Оцінювали дитячі твори члени журі: письменник і журналіст Михайло Чухран, голова районного відділення ГО МАЛІЖ та керівник літоб’єднання «Диво моє калинове» Марія Конкіна-Селехман, поетеса, журналіст, редактор Інтернет-сайту «Виноградівські вогні» Світлана Кедик, депутат Виноградівської міської ради Святослав Гал, письменниця і художниця Валентина Костьо, директор РЦБС Катерина Вашкеба.

За упорядкування, художнє оформлення та комп’ютерну верстку альманаху взялася заступник директора Виноградівської РЦБС по роботі з дітьми Йолана Любка. Якісне поліграфічне видання альманаху, що вийшов у Виноградові, здійснив приватний підприємець Іван Буркало. Він пройнявся дитячою творчістю і свій журналістський хист сповна віддав цій справді унікальній роботі.

На 40 сторінках літературного формату уміло розмістив роботи конкурсантів у такому порядку: номінацію «Золоте перо» відкрила повість-казка «Черешня» восьмикласниці Теківської ЗОШ Марійки Гаджеги. Шестикласник з Веряці Євген Муравець у цій номінації посів друге місце за оповідання «Бездомний злодій». В нім розповів долю хлопчика-жебрака, який вкрав буханку хліба, але у час випробувань з палаючого будинку ціною власного життя врятував життя немовляти. За розповідь «Країна див» семикласниця першої міської ЗОШ Уляна Чепак отримала третє місце.

У другому розділі «Поетичні наспіви» надруковані твори «Шкільні хитрощі» та «Задумайтеся всі» семикласниці першої міської ЗОШ Олександри Левчак. Шестикласниця з Тросника Евеліна Вароді дебютувала віршами «Мирний день» та «Щасливе дитинство» (друге місце). Шестикласниця з Черни Оксана Чонка презентувала низку віршів про природу, маму та добрі побажання всім людям доброго ранку (третє місце).

Барвистим дивом дитячої уяви стала номінація «Чарівна акварель». Тут багата палітра фарб у роботах Анни-Марії Погоріляк – шестикласниці та семикласниці Уляни Чепак з першої міської ЗОШ, Ніколетти Чейпеш з Малокопанського НВК, які відтворюють мальовничі краєвиди рідного краю.

«Угорські мотиви» познайомлять читачів з творчістю восьмикласника реформатського ліцею с. Пийтерфолво Норберта Фончікі, який дав філософське осмислення у віршах «Життя» та «Сон». Мріє хлопчик стати письменником, тому так виважено підбирає слова, щоб переконливо передати свої дорослі відчуття про навколишній світ та власне світосприйняття. Барбара Гейче захоплюється прозою. Навчається в Дюлянській ЗОШ, любить малювати і обожнює домашніх тварин. У своїх творах «Братня любов» роздумовує про духовні цінності, які роблять наші будні щасливими. П’ятикласниця Вилоцької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Біанка Поп пише вірші. За поезії «Холодна весна» та «Розпалимо багаття» посіла третє місце.

Окремі розділи «Я – українець», «Дивовижне поруч» та « Світ в мені і в світі Я» увійшли твори школярів Виноградівщини, в яких відображені осмислення часу, в якому живуть і навчаються, творять і  відкривають все дивовижне в навколишньому світі, пропускаючи свої враження через чутливі серця і роздуми. Мов у краплинках роси, у кожному творі конкурсантів відбиті щирі дитячі настрої, віддзеркалені душевні настрої, прагнення, надії і сподівання в те, що щирим одкровенням вони наповнять сучасний світ своїм завзяттям, позитивною енергією, натхненням і бажанням змінити швидкоплинне життя, щоб у ньому запанувала людська єдність, злагода, віра і любов, братерська підтримка і бажання: в теплих обіймах Всесвіту, щоб всім нам жилося під мирним небом і на далекому Сході закінчилася розтягнута на п’ять років війна.

 

Марія КОНКІНА,

керівник Виноградівського районного відділення ГО МАЛІЖ

Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.