Субота, 26 січня 2019 06:26

"У пошуках" колористики Олександра Шандора

Додала
"У пошуках"  колористики Олександра Шандора "У пошуках" колористики Олександра Шандора

Було багато подертих полотен і кілограми стертої фарби, були розчарування та незадоволення, але зараз цього художника можна назвати успішним, сучасним, роботи якого отримують лише схвальні, теплі відгуки. Сам художник може сказати, що основний етап його становлення відбувся, але він ніколи не стане втішатися тим чого досяг.

Персональну виставку живопису Олександр Шандор у рідному місті відкрив, як підсумок свого десятилітнього творчого шляху під назвою «У пошуках», і у Виноградові його роботи експонуються вперше. До цього художник провів декілька своїх виставок у престижних галереях різних міст та за кордоном. Сорок одне полотно вмістила виставкова зала. Вони створили суцільний багатогранний ряд з яскравою колористичною гамою і особливим, індивідуальним підходом до способу вираження. Його творче зростання було відчутне і самому художнику, і його друзям та колегам, адже спілкуючись з ними на чисельних пленерах та виставках, він мав змогу черпати і натхнення, і отримувати цінні підказки та поради. Олександр з глибокою повагою сказав про це своїм колегам хустянам. Якраз вони помітили талант художника-початківця. Постійні пленери, творчі поїздки і титанічна праця допомогли знайти свій стиль, свою манеру та не втратити те особливе, що зберігала його натура, мистецька душа. До всього, як то кажуть, прикладався голіруч з усім завзяттям, покладаючись лише на свій досвід, свою інтуїтивну підказку. Базової освіти Олександр не отримав, позаяк поступив на навчання до Ужгородського коледжу мистецтв на відділення обробки металу та з металом у нього не склалося. Його вибрав живопис і, як каже сам художник, допомагали вищі сили. Напевно вони послали в помічниці художнику бездоганну дружину Тетяну, закохану не лише в чоловіка, а й в його живопис. Вона терпляче пройшла з ним від самого початку, і зараз активно бере участь у його творчому житті. Так склалося, що відкриття виставки збіглося з Днем Тетяни. Це напевно закономірно, бо художник не соромиться визнати те, яку важливу роль відіграє дружина у його житті.

Живопис Шандора насичений пастозно не лише фарбою, а й згущенням емоцій. Полотна яскраві, навіть ті, у яких переважають холодні кольори, експресивні і чимось загадкові. Тут одною любов’ю до мистецтва не обходиться. Тут домішана сила-силенна інших аспектів: духовна близькість, постійна поляризація і сила темпераменту. Та все це не помітне глядачеві. Глядач черпає світло…

Виставка триватиме до 22 лютого 2019року.

 

Олександр Шандор

Народився в Україні місті Виноградів, Закарпатської області в 1981 році. Навчався на відділенні обробки металу Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі (викладачі з фаху – В. Петрецький, О. Лукач, М. Михайлюк).

Член Творчого народного об’єднання «Митець Верховини» (2007) та молодіжного союзу «Закарпатських художників» (2012). Активний учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставок і пленерів, а також благодійних акцій у підтримку дітей. Провів п’ять персональних виставок (Хуст, Москва, Львів, Київ).Персональні виставки:

2011 весна - персональна виставка - місто Хуст, картинна галерея

2014 осінь - персональна виставка - місто Москва, галерея "Арт Літо"

2015 осінь - персональна виставка в місті Київ - Київський університет права КУП НАНУ.

2016 літо - персональна виставка - місто Львів, галерея «Мадам Пальмгрен»

2017 весна - персональна виставка "Стежками Карпат" в місті Київ - галерея "Zavalny ARTсenter"

2018 літо - персональна виставка "Полісся і Закарпаття" в місті Житомир - галерея "Gnatyuk ARTсenter"

«Багато подорожуючи та спілкуючись зі старшими та досвідченими художниками, поєднав у своїй творчості характерні ознаки образотворчості декількох українських художніх шкіл.

 Серед жанрів віддає перевагу виконанню пейзажів та натюрмортів.

Усі роботи пише переважно з натури, віддаючись безпосереднім емоціям та натхненню. Для реалістичного за стилістикою живопису художника притаманне переважно імпресіоністичне, сміливе та невимушене нанесення пастозними мазками кольорових площин на полотно.

Автор легко формує цікаві, динамічні композиційні та стилістичні рішення, які справляють яскраве і цілісне емоційне враження. Твори художника зберігаються у багатьох приватних колекціях і галереях в Україні та за кордоном» - BROVDI-ART

Більше фото нижче на сторінці

Валентина Костьо, 

 керуюча виставковою залою ІМПАСТО

 

 

 

 

 

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.