Понеділок, 06 травня 2019 17:44

Як новоградарці боролись за громаду щасливих людей

Додала
Як новоградарці боролись за громаду щасливих людей Як новоградарці боролись за громаду щасливих людей

У простій та доступній  формі бібліотекарі продовжують розкривати процес впровадження реформи децентралізації в Україні. Так, нещодавно,  був організований вуличний інформаційно-просвітницький пункт «ГРОМАДна реформа: що дає децентралізація?».

Сьогодні, 6 травня 2019-го в рамках даного проекту в читальній залі книгозбірні  був відкритий  марафон настільної гри #ГраСвітГромад. Гра має кооперативну стратегію – це коли гравці не грають один проти одного, а всі разом грають проти гри. Тобто ніхто не може виграти, чи програти. Програють, або виграють всі разом.

Імпровізована громада з назвою «Новоградарська», набула свого початку з кількома комунальними закладами, муніципалітетом, стартовим капіталом 100 умовних одиниць, що гравці назвали «стек», власними коштами (50 стеків) і наосліп вибраними ролями: чиновник, підприємець, пенсіонер, проповідник та переселенка, яку громада обрала мером. Боролися новоградарці за громаду щасливих людей. Впродовж 6-ти раундів не тільки впорались з завданням згідно сценарію, а й побудували дитячий садок, магазин, школу мистецтв, ресторан, лікарню, будинок побуту; запровадили фонд громади; перетворили існуючий будинок культури на центр громади, відкрили школу підприємництва та коворкінг на базі бібліотеки; провели стратегічну сесію розвитку громади, оплатили тренінг з комунікацій й наостанок розвинули представництво своєї громади на WOG.ORG.UA. В результаті, всі стали щасливими, фонд громади отримав 280  стеків, муніципальний бюджет склав – 600 стеків, кожен гравець збагатився на певну суму (від 10 до 270 стеків).

Ось так, крізь особисті життєві обставини (що пропонує гра) гравці обирали різноманітні інструменти розвитку громади, разом вирішували їх доцільність та впровадження, підтримували один одного та досягали мети.

Звісно, перенести гру в реальність не вийде, проте, принаймні, це дозволяє набути розуміння фінансової грамотності, податкової та політичної культури; навчає інструментам розвитку громади, моделюванню стратегії…

Подібний атракціон бібліотекарі повторять згодом. Тож, кому цікаво слідкуйте за анонсами Виноградівської ЦРБ у соцмережі Фейсбук та на сайті http://vin-library.org/

Сьогодні  ролі віртуальної громади на себе одягнули Святослав Гал –  директор Виноградівського будинку культури, Валерія Каналош – начальник інформаційно-аналітичного відділу та зв'язків з громадськістю Виноградівської міської ради, Віктор Черніков –  інженер-електрик ТОВ «Закарпаттяелектросервіс» / валеолог-педагог Валіція –  РУХ за Здоров'я та Добробут,  Василь Кіш – журналіст інет-видання «Голос Карпат», Світлана Кедик – поетеса, редактор культурно-мистецького інет-видання «Виноградівські Вогні». В якості модератора-банкіра виступила Мар’яна Марушка – методист Виноградівської ЦБС.

 

 

Роботу над проектом ПУЛЬС  «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який виконується Асоціацією міст України в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Виноградівська центральна районна бібліотека здійснює спільно з ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття» впродовж 3-х років.

 Світлана КЕДИК

 

 

 Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.