Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
П'ятниця, 07 червня 2019 21:04

Ткані покрівці, файна тайстра, щира пісня, щасливі люди...

Додала
Ткані покрівці, файна тайстра, щира пісня,  щасливі люди... Ткані покрівці, файна тайстра, щира пісня, щасливі люди...

У кожного народу свої призначення, історія, звичаї, характер, навколишнє середовище та інші особливості. Самобутність означає, що культура, політика, економіка народу відповідає цим його особливостям. Бути собою – модно. Бути собою – ефективно.

Плекання власної самобутності сприяє усвідомленню «я – ми  –  вони», сприяє довірі, взаємодопомозі, колективній синергії. Солідарність – це найбільший капітал, бо кілька згуртованих людей завжди перемагає безліч  роз’єднаних. Цьому гарним підтвердженням є Василь Васильович Івашко –  завідувач музею-майстерні ткацтва  села Черна.  Його невичерпний поклик до пошуків першоджерела вимальовує дорогу автентичності у рідному Закарпатті. Дорога прокладена крізь роки, крізь перешкоди цивілізаційних змін, крізь видозмінені уявлення усього того, що вчора було рідним, а вже сьогодні – чужим.

Чи може час стирати ідентичність?

 Наявність свого, власного, неповторного завжди викликає повагу. Повагу в  себе до себе, повагу в суспільстві. Саме так самобутня спільнота викликає зацікавлення своїми мовою, звичаями, релігією, фольклором, їжею, одягом... Виявляється, для чергового запису сторінки в історії краю достатньо просто бути собою. Бо все, що прагне бути самобутнім і сильним, отримує підтримку Вищих Сил.

Не знаю наскільки ефективно працюють Вищі Сили, але сьогодні, 7 червня 2019-го на огляд любителів  народного мистецтва були винесені експонати з приватних колекцій сімей Івашко та Тотар. Для відкриття виставки «Збережена самобутність» у виставковій залі «Імпасто» їм довелось прикласти чималих зусиль. Я вже мовчу про особливі голубці з травами та волоським горіхом; чорний хліб з шкварками, часником та цибулею; тістечко з яблуком; бринзою… і звісно – палинкою (домашньою горілкою), яку відстоюють на травах аби все зле зникло, а залишилось тільки на хосен (на здоровя).

«Через народні ремесла людина отримує душевне заспокоєння, її аура набуває позитивних змін…» – зауважує Василь Васильович та наголошує на тому, що ентузіасти сільського музею-майстерні села Черна не  просто відтворюють те, чим колись займались наші прабатьки, а  виховують нове покоління, те, яке вміє цінувати минуле, аби будувати майбутнє. Зрештою, від СЕБЕ не втечеш – ткані покрівці, файна тайстра, щира пісня,  щасливі люди...

Світлана КЕДИК

(фото нижче на сторінці)

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.