Четвер, 16 січня 2020 14:43

З обновленою радістю різдвяної колядки хористи поділилися із слухачами храму

Додала
Хор хлопчиків у Виноградові Хор хлопчиків у Виноградові Хор хлопчиків у Виноградові

З небувалим успіхом у Виноградівському греко-католицькому Успенському храмі пройшов святковий різдвяний концерт хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи.

У місті над Латорицею, на вулиці Августина Волошина, 18 він заснований і діє 36 років. Свою роботу розпочинав в 1983-му як хорова студія. Через 6 років вона переросла в міську експериментальну хорову школу. З 1991 року стала державним мистецьким навчальним закладом – Мукачівською хоровою школою хлопчиків та юнаків.  Упродовж цього часу незмінним художнім керівником і диригентом хору залишається уродженець Мукачівщини, добре знаний у нашім краї та далеко за його межами талановитий композитор, аранжувальник, митець і відкривач дитячих обдарувань, визнаний педагог музичної культури і співу Володимир Волонтир. Він заслужений діяч мистецтв України. Прийнятий у Національну спілку композиторів України. Володимир Ілліч – лауреат Всеукраїнських премій імені Віктора Косенка та обласної – імені Дезидерія Задора. Почесний громадянин міста Мукачева.

Цікава деталь: уже діти його перших вихованців продовжують відвідувати заняття і шліфувати свою виконавську майстерність разом з хормейстером Оксаною Волонтир та концертмейстером Христиною Волонтир. Підлітки  вивчають ази та діапазони співу, розширюють і поглиблюють чистоту звучання та проникливість виконуваних творів, аби до слухачів просторих концертних залів Європи донести заворожуючу красу, повноту звукової поліфонії та гармонійного ладу 34 дескантів-альтів та тенорів-басів, які виконують шедеври класичних творів як вітчизняного, так і світового вокального  мистецького надбання.

З концертами хористи побували у 21 країні Європи. Своїм заворожуючим і чарівним співом приємно вражали, дивували і надихали слухачів Чехії, Словаччини, Угорщини, Сербії, Хорватії, Болгарії, Греції, Італії. Їм вдячно аплодували у Литві, Латвії, Естонії, Росії, Австрії, Франції, Бельгії, Німеччині, Іспанії, Португалії, Голландії…І ось – Виноградів. Перший публічний виступ хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи у нашому місті. Сотні людей присутні в просторому залі архідеканального Успенського храму. Уважний, зосереджений погляд диригента Володимира Волонтира спрямований на хористів. Легкий змах руки і трепетні звуки улюблених у народі колядок «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Коли звізда ясна», «Нова радість стала», «Стала нам ся нині новина» та «Божий син днесь народився» невимушено і щиро вихлюпується і лунає у храмі. Дванадцять розписаних на фресках Апостолів уважно слухають неперевершені твори Kantata №147, 10 частина та Kantata №212 – дует видатного німецького композитора, органіста, капельмейстера та педагога Йогана Себастяна Баха, «Laudate Dominum» Джованні Зеліолі, «Joy to the world» німецького композитора епохи барокко Георга Фрідріха Генделя, які зараз звучать у концертній програмі. Тепло сприйняли слухачі англійські різдвяні пісні «We wish you a Merry Chrismas» в обробці Володимира Волонтира та «Stille Nacht» вчителя почткових класів та органіста церкви Святого Миколая в австрійському містечку Оберндорфі Франца Ксавера Грубера. В ніч 24 грудня 1818 року в засипаній снігами церкві в північній месі з молодим духівником, автором слів Йозефом Мором вдвох її вперше виконали. І вона стрімко випурхнула і полетіла в далекі світи. За 200 років колядка обійшла всю планету. Стала найпопулярнішою з усіх різдвяних наспівів і своєрідним гімном прославлення норвонародженого Богодитяти. На концерті зараз вона  виконувалася німецькою, українською та угорською мовами.

Цікава обробка Володимира Волонтира щедрівок «Щедрик» та «Ой, там за горою» Миколи Леонтовича. Скільки теплих спогадів викликали в слухачів виконані хором хлопчиків та юнаків колядки «В Віфлеємі новина», «Небо і земля», «Бог предвічний» та записана керівником давня колядка «Ой, де ти ідеш, красний Іванку».

Завершальним акордом цього святкового різдвяного концерту став величальний духовний християнський гімн «Слава во вишніх Богу». Гучними оплесками глядачів та словами щирої подяки за подаровану слухачам насолоду, неповторні миті пережитої радості від зустрічі з високим духовним мистецтвом, яке юні виконавці донесли до всіх присутніх у храмі людей, до хористів звернувся декан Виноградівського деканату отець Мирослав Сипко.

 

Марія КОНКІНА

Фото: Мирослав Сипко

 

Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.