Понеділок, 30 березня 2020 11:04

Відтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці

Додала
Відтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці Відтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці

Народився Тіводор Карлович Генці 29 березня 1947 року у с. Грабарово, Берегівського району.

Після закінчення школи пішов працювати на Вилоцьку взуттєву фабрику. Окрім роботи робітника, виконував малярські замовлення. Потім була служба в лавах Радянської армії (1969р.).

У 1971 р. повертається на попередню роботу.

З 1972 р. переїжджає у м. Виноградів і влаштовується на швейну фабрику художником-оформлювачем.

1975-1981 рр.. навчався в Московському інституті мистецтв ім. Н.Крупської, де отримав фах «художник станкового живопису і графіки».

У 1980 р. на запрошення колгоспу «Прикордонник» переїздить у с.Пийтерфолво працювати художником-оформлювачем.

З 1989 р. до 2013 р. працює викладачем рисунку та живопису у ДШМ с. Велика Паладь, вчителем малювання у середній школі с. Пийтерфолво.

 

Живописом почав займатись уже в зрілому віці, хоча прагнув писати картини з дитинства.

Значну частину мистецького доробку Т. Генці становлять зображення сільської місцини.  Він з особливою задоволенням вважає себе пейзажистом: «Річка Тиса від мене за 200 м, тож легко сплановую свій вільний час – беру етюдника і вирушаю на замальовки».

Подобається автору відтворювати пензлем різні настрої навколишнього середовища. В барвистих картинах глядач неодмінно побачить красу природи та відчує сільську мудрість, виваженість та переконливість.

Захоплення пленерним живописом Генці Тіводор перейняв від корифеїв Закарпатської школи живопису. Когорта відомих закарпатських художників – Й. Бокшай, Г. Глюк, А. Кашшай, З. Шолтес, І. Шутєв, Л. Гайду, Ф. Коложварі приїздили в с. Пийтерфолво на пленери, які організовувало правління колгоспу. До сьогодні полюбляє Тіводор Карлович переповідати про незриму творчу ауру спілкування та настанови майстрів пензля.

До сьогодні Тіводор Карлович є частим учасником різноманітних культурних заходів. Неодноразово його живописні полотна були представлені на районних, обласних виставках та за кордоном (Угорщина).

Ольга Гал

(більше фото нижче на сторінці)

Ольга Гал

Після інституту майже 15 років «витоптую місце під творчим сонцем»  Виноградівщини – від своєї праці  дійсно отримую задоволення. Оглядаючись на всі буденні негаразди оте самоствердження себе, як особистості втілює найкращі миті в житті... 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.