Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
Понеділок, 30 березня 2020 11:04

Відтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці

Додала
Відтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці Відтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці

Народився Тіводор Карлович Генці 29 березня 1947 року у с. Грабарово, Берегівського району.

Після закінчення школи пішов працювати на Вилоцьку взуттєву фабрику. Окрім роботи робітника, виконував малярські замовлення. Потім була служба в лавах Радянської армії (1969р.).

У 1971 р. повертається на попередню роботу.

З 1972 р. переїжджає у м. Виноградів і влаштовується на швейну фабрику художником-оформлювачем.

1975-1981 рр.. навчався в Московському інституті мистецтв ім. Н.Крупської, де отримав фах «художник станкового живопису і графіки».

У 1980 р. на запрошення колгоспу «Прикордонник» переїздить у с.Пийтерфолво працювати художником-оформлювачем.

З 1989 р. до 2013 р. працює викладачем рисунку та живопису у ДШМ с. Велика Паладь, вчителем малювання у середній школі с. Пийтерфолво.

 

Живописом почав займатись уже в зрілому віці, хоча прагнув писати картини з дитинства.

Значну частину мистецького доробку Т. Генці становлять зображення сільської місцини.  Він з особливою задоволенням вважає себе пейзажистом: «Річка Тиса від мене за 200 м, тож легко сплановую свій вільний час – беру етюдника і вирушаю на замальовки».

Подобається автору відтворювати пензлем різні настрої навколишнього середовища. В барвистих картинах глядач неодмінно побачить красу природи та відчує сільську мудрість, виваженість та переконливість.

Захоплення пленерним живописом Генці Тіводор перейняв від корифеїв Закарпатської школи живопису. Когорта відомих закарпатських художників – Й. Бокшай, Г. Глюк, А. Кашшай, З. Шолтес, І. Шутєв, Л. Гайду, Ф. Коложварі приїздили в с. Пийтерфолво на пленери, які організовувало правління колгоспу. До сьогодні полюбляє Тіводор Карлович переповідати про незриму творчу ауру спілкування та настанови майстрів пензля.

До сьогодні Тіводор Карлович є частим учасником різноманітних культурних заходів. Неодноразово його живописні полотна були представлені на районних, обласних виставках та за кордоном (Угорщина).

Ольга Гал

(більше фото нижче на сторінці)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Ольга Гал

Після інституту майже 15 років «витоптую місце під творчим сонцем»  Виноградівщини – від своєї праці  дійсно отримую задоволення. Оглядаючись на всі буденні негаразди оте самоствердження себе, як особистості втілює найкращі миті в житті... 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.