Четвер, 11 грудня 2014 00:00

Візит без примусу

Додала

Те, що ми зобов`язані мистецтву, воно від нас не вимагає. Тому, коли зібралися до галереї чи виставкової зали, просто залиште вдома байдужість, млявість, поспішність. Ви йдете до самих себе в гості. Бережливе відношення до цього поступку дасть вам відчуття балансу однієї не доповненої і другої переповненої частини вашого життя.

 

Не будете заперечувати, що мистецтво існує майже стільки, скільки і людина, то чому тоді вередувати вам, через не важливість цього феномену, чи ще через якісь зовсім необґрунтовані факти. Навпаки, треба частіше приходити  в місця накопичення творчої енергетики. Як часто ви ходите до лікаря? А можливо поміняти місцями ці дві структури і звести нанівець лікування пігулками, а залишити прогулянки і лікування естетикою. Загалом у вас розвинеться неабиякий смак і життєва сила. Навчитися бачити невидиме, уловлювати нечутне – з маленьких нових штрихів доповнювати, а то і творите по-новому своє життя.

Та перші кроки складні. Гадаєте, краще полежати біля телевізора, в контактах, однокласниках, з подругами, чи друзями в кафе. Як підняти себе на такий незначний крок? Без примусу. Повторюю, ви робите це для себе. Ваше сприйняття світу обмежене, ви схильні бачити більш успішніших за себе, чи навпаки надто прискіпливі до своїх можливостей. Так чи інакше вам не вистачає індикатора, що зможе регламентувати ваші амбіції чи адаптувати ваші обмеження у навколишньому середовищі. Цим індикатором може стати зовсім сторонній, відволікаючий від життя і повсякдення фрагмент. Відвідування галереї, знайомство з творами мистецтва зроблять невеличкий відступ у вашому сприйнятті світу і разом з тим наповнить новими враженнями. То ж відставте в сторону справи, обов`язки (навіть до церкви люди все це несуть, та ще й більшим тягарем, відчуваючи чи то повинність, чи то залежність), вас ніхто не спитає про гріхи, не буде тривожити сумління про недочитану молитву. Ви вільні від будь-яких причин-наслідків. Галерея чи виставкова зала подає вам на прекрасній таці порцію задоволення. Вмійте її з`їсти, смакуючи.

                                             Валентина Костьо

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Більше постів в категорії Як ми бачимо? »