П'ятниця, 23 травня 2014 00:00

Майстер прихованих ліній

Додала

Кожне відкриття виставки, якщо визначити одним словом – це яскравість. Не святкова і збуджена, як зазвичай, а яскравість з чітким, чистим, хвилюючим трепетом.

Відкриття виставки в ІМПАСТО – травнева сенсаційна яскравість. Виставковий зал в неділю 18 травня презентував живописні роботи відомого художника Зіхермана Шандора. Це невелика частина творчого доробку майстра. Свої творчі ідеї втілював не лише на полотнах, а й в скульптурі, кераміці, на медалях, в мозаїці, театральних декораціях. Автор багатьох виставок світового рівня (Україна, Росія, країни Європи, США, Прибалтика, країни Кавказу,  Сходу ), недавно відзначив вісімдесятиліття. Великий багаж і прожитого, і здобутого. Все, що так необхідно, тим, хто в процесі пошуку, як у мистецтві так і у житті і шукає підказок.

 

Це так просто  – промовляють роботи автора.

 

А насправді, споглядаєш на них, як у віконце і не знаходиш ліній, котрі б тебе абстрагували чи відволікали. Ці лінії приховані. Приховані майстром, що довго підглядав за світом і не тільки зрозумів його закони, а й зміг визначити свої, як і те, задля чого варто жити. Лінії на його полотнах втрачають не чіткість, вони утримують найважливішу річ – змістовність. Через пластику зору проглядаються, як білизна під одягом жінки. Силуетно, стримано і якось одержимо…

 

 Я довго шукала в гірських пейзажах ці лінії та відчувала містичну посмішку майстра –  це звичайне диво…

 

Свою приналежність до цього дива художник зрозумів можливо після перших уроків у Йосипа Бокшая, чи ще раніше, коли передумав стати лікарем, здавши при цьому майже всі вступні  екзамени (з останнього пішов вирішивши, що це не його) у медичний вуз. Творчістю він займався серйозно, вивчаючи самостійно і тривало аспекти стислості об`єму, крихкості форми, фігуративності композиції – все те, що згодом зашифрує у фрагментах своїх робіт. Він працював на результат і завжди з результатом, інколи йдучи попереду свого часу. Нестриманий у творчості, конкретний у трактуванні понять і, ніби вислизаючий за обрій. Ця лінія обрію полонила його уяву, як жінка в яку закохався з першого погляду.

 

Яскравість творчості Зіхермана Шандора криється у його характері, у такій собі легкості сприйняття дійсності, у віртуозному самовизнанні, цікавості до світу і жагучій любові до життя. Ця любов взаємна. Напевно у цьому є таємниця майстра.

 

Валентина Костьо

Керуюча виставковим залом ІМПАСТО

 

 

 

 

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Більше постів в категорії « Іспасто в Контрасті Чорно-біла зима »