П'ятниця, 03 квітня 2015 00:00

«Світанкові роси» – лауреати

Додала

2 квітня відбувся фінал конкурсу дитячої літературно-художньої творчості  «Світанкові роси». Подавали діти конкурсні роботи у трьох номінаціях: 

 

«Золоте перо» особисті невеликі твори (оповідання, казки).

«Поетичні наспіви» поетичні  твори (вірші, поеми, сонети).

«Чарівна акварель» ілюстрації до творів своїх однолітків, дизайн книги.

Кожна з номінацій вмістила три призові місця, тож варто назвати імена лауреатів.

 

Номінація «Золоте Перо»

І – Яна Пальок, оповідання «Ода милосердю»

ІІ – Микола Попович, твір «Моя Різдвяна історія»

ІІІ – Крістіна Бігун, оповідання «Щастя»

 

Номінація «Поетичні наспіви»

І – Носок Александра,  вірш «Йди вперед»

ІІ – Сергій Барнич, вірш «Мама»

ІІІ – Ганна Кіш, вірш «У світі фантазій»

 

Номінація «Чарівна акварель»

І – Анастасія Носок, ілюстрація до вірша «Йди вперед»

ІІ – Анастасія Шкирта,  малюнок  «Світанок»

ІІІ – Крістіна Молнар, ілюстрація до оповідання «Щастя»

 

Проте, ані переможених ані переможців у даному конкурсні немає. Адже, всі дітки отримали грамоти за участь у конкурсі, невеличкий подарунок, і найголовніше – мали можливість познайомитись та поспілкуватись з собі подібними.

 

Мала можливість бути в складі журі серед таких особистостей як: Михайло Чухран (письменник), Марія Конкіна (керівник районного відділення МАЛіЖ), Катерина Вашкеба (директор Виноградівської РЦБС) та Валентина Костьо (управляюча виставкової зали «Імпасто»).

Кожен з нас ознайомився та зацінив роботи 43-х учасників. Вік конкурсантів коливався від 10 до 15 років, відповідно рівень умінь, навик, світосприйняття  був дуже різноплановим. В результаті, одні роботи дивували майже бездоганним текстом і в стилістичному розумінні і в граматичному, в побудові художнього твору в загальному; а інші втішали ще зовсім дитячою безпосередністю та наївністю. Порівнювати такі роботи, в принципі, неможливо. Та умови конкурсу не передбачали розподілу творів за віковими категоріями, тож, нам довелось виокремлювати певні роботи і ставити їх поза конкурсом.

От, наприклад,  вірші Таїсії Пилип  «Україна єдина», «Так боляче», «Народила мати сина» претендують на конкурси більш масштабного рівня. До цих віршів відтворив ілюстрації Михайло Кедик, що вражають відповідним художнім стилем. Двоє цих девятокласників склали чудовий творчий дует, та віддавши призові місця їм ми не залишили б шансу  молодшим та менш досвідченим учасникам.

Так само схвилювала нашу дорослу сутність книжка (твори з малюнками оформлені в стилі брошури) «Сонечко» від наймолодших учасників (4 клас)  – Ерделі Ренати та Олександра Савко. Проте, прирівняти їх до робіт 7-8-го класів було б неправильно.

Ще варто відмітити Анастасію Алексик, її твори вишколені і в дечому геть не дитячі у смисловому розумінні, а вона всього лише учениця 7-го класу – «Легенда про едельвейс», «Життя і смерть», «Будинок спогадів».

Багато творів відображають сьогодення: Революцію Гідності, війну на сході України. В них є все: від дитячого несприйняття війни, всездолаючого духу перемоги і миру до простого, але до болю зворушливого «Листа солдату»…

Фонні Полков, на угорській мові, подала вірша «Чорне-біле» та ілюстрацію до нього. Коли ми почули переклад, то залишилось тільки порадіти за дитину з таким глибоким філософським світоглядом.

Ізабелла Нодь, Ярослав Черкун, Анастасія Фулитко, Вікторія Федак, Каріна Маді, Олександр Козьма, Маріанна Сербак, Артур Майор, Віра Дьордь, Вероніка Шклярська, Росинка Тарнай, Діана Брич, Домініка Довганич…  це ті конкурсанти, яких я виділила, але  можу назвати всі прізвища без винятку, бо всі твори заслуговують на увагу та повагу. З рештою,  талановита будь-яка людина, будь-яка дитина, а от на скільки її талант розвинутий це вже питання. Власне, саме цим питанням ми, як журі і зайнялись. Тому у висновку кожен учасник, думаю, усвідомив, що талант – це 90 відсотків праці над собою, 10 відсотків дару від Бога і маленька краплина успіху.

Крім того, наступного року конкурс дитячої літературно-художньої творчості «Світанкові роси» знову збере конкурсантів. Отже, хто має намір розвиватися, та досягати успіху кожного разу на краплину більше, готуйтеся.

Ще маю зауважити, що дуже рада такій події, варто подякувати організаторам – Виноградівській районній бібліотеці для дітей. Думаю, своєї мети частково вони досягли: виявили творчо обдарованих дітей.

Наслідком цього творчого дійства, найближчим часом, стане друк альманаху «Дарунок дитячих сердець» на сторінках якого буде вміщено вибрані твори всіх учасників конкурсу.

Свої роботи дітки  також мають можливість надіслати на адресу культурно-мистецького видання «Виноградівські Вогні» –  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., ми з радістю створимо рубрику для юних пооцінювачів  літератури та мистецтва.

 

Світлана КЕДИК

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.