Четвер, 14 травня 2015 00:00

Притча про перлину

Додала

– Чому таке розкішне творіння, як ти народжується  на глибині океану в закритій мушлі? – запитав чоловік перлину, ніхто не бачить і не знає про це. Я хочу створити тебе у всіх на очах. Будеш моєю гордістю. Ніхто не скаже, що ти не з океану.

 

Чоловік зробив все, про що говорив. Створив всі умови для маленької піщинки, яка мала вирости і стати перлиною. Він переніс її в розкішний будинок, помістив у скляну посудину і численні гості того дому мали нагоду спостерігати за дивом. Виросла перлина велика, білосніжна, але не світилася, не іскрилася своїм перламутровим блиском. Розчарований власник розвів руками, не знаючи, що сказати. А перлина відповіла:

Тільки океан знає таємниці і найсокровенніші бажання, те, що робить мене такою неповторною.

А хіба в моєму домі в тебе не було таких бажань? запитав чоловік.

На жаль… Перебуваючи на дні океану, мені дуже хотілося коли-небудь народитися довершеною по формі і блиску. Хотілося побачити світло сонця, хотілося блиску і, щоби мною захоплювалися, дивувалися і цінили. Людині до вподоби мій блиск і сіяння. Я проходила свій шлях, поліруючи себе до ідеальної гладкості і блиску. Інакше мої бажання були б марними. Істина проходить подібний шлях – ні додати, ні відняти нічого. Тільки захоплюватися! Пробач за нарікання та ти подарував мені все одразу, я народилася по твоєму бажанню. Я штучна, а світ схиляється  перед красою природною.

Глибина народжує істину і перлини.

 

Валентина Костьо

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.