Понеділок, 14 вересня 2015 06:17

Час теплих ковдр, гарячого чаю та книжок: що читати цієї осені?

Додала

Якщо Ви досі не визначилися, що почитати перед сном, тоді Виноградівська центральна районна бібліотека пропонує далеко не повний список літературних шедеврів, на які варто звернути увагу на   книжкових полицях бібліотеки  і обрати щось до душі.

 


Любко Дереш

Миротворець : Повісті та оповідання. - Львів : Кальварія,2013.-196с.

 

Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання. Перед нами постає зовсім несподіваний і трохи загадковий Любко Дереш... Так, це дуже дивна історія, сумна та загадкова… Вона не має ані свідків, ані спостерігачів, але ж звідкись ми її знаємо. Що насправді спричинило дивовижне перетворення молодого аспіранта Віденського університету, лінґвініста, безтурботного молодика Стефана Лянґе, що занурило його у чужу долю, піднесло аж до самого Бога, а відтоді призвело до його кінця чи-то початку?

 

Бакуменко Олександр

         Король Ринкової вулиці: Соціальний роман.- К.: Преса України.-2013.-232с.

У романі «Король Ринкової вулиці» українського письменника Олександра Бакуменка, лауреата літературних премій імені Івана Нечуя-Левицького та Олександра Олеся, розповідається про життя хлопця-сироти, який наперекір поневірянням вуличного життя став успішною людиною. У творі порушуються соціальні проблеми сучасного українського суспільства. Книжка розрахована на дітей-підлітків, педагогів, батьків та широкі кола шанувальників сучасної української літератури.

 

Підмогильний Валер’ян

         Третя революція: Оповідання, повісті, роман/В.П. Підмогильний; Передм., упоряд. С.І. Лущій.- К.: Укр. письменник.-619с.

 

Феномен в українській літературі ХХ століття: майстер оригінальної прози, митець-філософ, перекладач з французької творів Франса, Бальзака, Мопассана, Флобера, Золя, Дідро, Вольтера, Гельвеція, Мальро…

Обізнаний, як ніхто з українських письменників 1920 – 1930-х рр, на філософії Ніцше, Спінози, Канта, Шопенгауера, Фройда, К’єркегора, Підмогильний одним з перших в Європі став провісником «філософії існування»

Письменник Валер'ян Підмогильний написав оповідання "Третя революція", в якому відтворив своє бачення махновської вольниці, і в нього вийшов, так би мовити, "портрет в інтер'єрі" - повстання в Південно-Східній Україні подано не саме по собі, а в контексті стану всієї тогочасної громади, її життя та цінностей.

 

Ігнатова Ната

         Доторкнутись до небес.- Донецьк:ПП КД Проспект - Прес, 2013.-416с.

      У книзі «Доторкнутися до небес» читач знову зустрінеться з героями, яких інколи поблажливо називають диваками. Вони різні - кожен зі своїми надіями, переконаннями та прагненнями. Але цих молодих людей поєднує особливе сприймання світу через призму добра і справедливості. Для них дружба — це не лишень пісні під гітару у зоряну ніч чи прогулянки під літнім дощем, це, в першу чергу, здатність прийти на допомогу, не роздумуючи, а ще — порадіти чиємусь щастю, навіть якщо власне серце розривається від болю. Книга адресована широкому колу читачів, котрі певні, що навіть у сучасному ритмі життя є місце справжнім почуттям.

 

Мкракамі Харукі

         1Q84:Роман: Кн.1,2,3/Х. Муракамі;пер. з япон. І.П. Дзюба; худож.-оформлювач Є.В. Вдовиченко.- Харків:Фоліо, 2012.-447с.

Віра і релігія, любов, зброя і домашнє насилля, вбивство за переконанням і суїцид, втрата себе й духовна прірва між поколіннями батьків і дітей - усе це майстерно переплетено у детективному сюжеті роману, де події відбуваються у двох паралельних реальностях: Токіо 1984 - го і Токіо, за висловлюванням головної героїні Аомаме, «незрозуміло якого (1Q84)» року.

 

 

Мітчел Маргарет

         Розвіяні вітром:Роман/Пер. з англ.. Р.І. Доценка; худож.-оформлювач Б.П. Бублик.-Харків:Фоліо,2004.-590с.

Коли молода американська письменниця Маргарет Мітчел писала цей свій єдиний роман, вона навіть і загадки не мала про те, що він стане всесвітньо відомим. Проте зараз «Розвіяні вітром» вважать своїм найулюбленішим твори мільйонів читачів.

Шалене кохання головних героїв роману Скарлет О’Гара та Рета Батлера спалахує в один з найскладніших періодів життя США - під час Громадської війни Півдня та Півночі (1861-1865) та повоєнної Реконструкції. Здається що у цьому вирі гине все – люди, маєтки, людські стосунки, і нема сил, яка може їх відродити. Але така сила є – називається любов’ю …

 

Ле Клезіо Ж.-М.

         Діего і Фріда/ Ж.-М. Ле Клезіо; пер. В.М. Верховня.- Харків: Фоліо, 2011.-219с.

         Роман "Дієго і Фріда" - це документальна біографія, автор якої ретельно дотримується фактів. Але історія кохання та мистецтва не може бути документальною, тим більш коли це стосується Дієго Рівери та Фріди Кало...

Вони любили одне одного настільки, що не могли жити разом. Коли вони познайомилися вперше, він уже був відомим художником, а вона - юним дівчам, а потім були роки революцій і подорожей, болючий і болісний зв'язок двох людей, де переплелися взаємозалежність, жах самотності і бажання заподіяти страждання, мистецтво, зрада, магія і страхи Мексики першої половини ХХ століття...

Книжка класика сучасної французької літератури, лауреат Нобелівської премії 2008 року.

 

Роздобудько І.

Останній діамант міледі: Авантюрний детектив/ Худож.-оформлювач І.В.Осипов.-Харків : Фоліо, 2006.-222с.

Авантюрний детектив «Останній діамант міледі» Ірен Роздобудько написано ще 2002 року разом із романами «Ескорт у смерть» та «Мерці», коли авторка заявила про себе в літературному осередку перемогою в «Коронації слова». Заробивши тавро письменниці-детективниці, Роздобудько кардинально змінила тематику, все частіше занурюючись у висвітлення психологічного аспекту.

 

Пролог одразу захоплює читача у вир подій, пов'язаних із знатним королівським родом. Сюжет починає стрімко розгортатись довкола діамантових підвісок - коштовностей, заради яких здатні перевернути світ. Зі смертю їх власниці починається нове життя останнього діаманту, який, будучи загримованим під звичайний камінець, зберігається поряд з усіляким домашнім мотлохом.

Одріен Чегіль

Чегіль Одріен Андріївна -  23 роки, мешкаю в селі Шаланки Винограівського району. У 2014 році закінчила Ужгородський філіал Київського національного університету культури  і мистецтв і маю повну  вищу освіту за спеціальністю бібліотечна справа. Три роки працювала у бібліотеці-філії с.Олешник. На даний час працюю бібліографом у Виноградівській центральній районній бібліотеці. 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Останні пости від Одріен Чегіль