Четвер, 14 квітня 2016 20:40

Просто повірити в дитячу мрію. "Світанкові роси 2016"

Додала
Просто повірити в дитячу мрію. "Світанкові роси 2016" Просто повірити в дитячу мрію. "Світанкові роси 2016" Світлана Кедик

Вдосконалені правила гри цьогорічного конкурсу приховали справжні імена учасників від журі.

 

І аж до самого нагородження  лауреатів тримали інтригу  прізвища за тим, чи іншим псевдонімом. І навіть  критерій поділу за віком не мав місця бути. Були тільки твори і присуд журі.

Але і присуд журі є суто суб’єктивною думкою, тою що спонукає лише до одного – досвід. Зрештою, повен зал діток у Виноградівській дитячій бібліотеці не може не радувати. Ото дивишся на них і радієш лишень від думки – вони є, вони пишуть, вони думають, вони прагнуть і мріють.

 

Я не бажаю  охопити загал поданих робіт на конкурс, але маю зауважити, що діти ростуть  в розумінні споглядання світу і себе у світі. Їх бачення відтворене в творах не може не  зачіпати.

Якими ж мірами мислять наші діти?

Вони пишуть про війну, як прозу так і поезію;  виспівують оду державі Україна; будують поетичні міражі природи; поринають в материнську любов… вони пишуть, малюють і це основне. Вони віднаходять відповіді на зовсім не дитячі питання.

Сиділа й вдивлялась у вогники в їхніх очах. Я ті вогники дуже добре розумію. Сповна відчуваю розчарування, коли не чуєш серед переліку переможців власного прізвища, і як би ти не намагався радіти за друга, все одно за себе жаль.

Але ж  будь-який конкурс це ніщо інше, як шлях протягом якого набуваєш досвіду,  тому немає ані переможців, ані переможених. Проте, є можливість випробувати свої авторські здібності, набути нових якостей, навчитись розпізнавати власні переваги та недоліки…

Окрім того, що цьогоріч в конкурсі  запроваджено нову номінацію «Найкращий твір угорською мовою»  і першим отримує диплом  Фончікі Норберт учень  6-го класу  Неветленфолівської  ЗОШ І-ІІІс т.,  журі вирішили  дати Гран-прі.

Володаркою  Гран-прі стала учениця 9 класу  Королівської ЗОШ  І-ІІІ ст.  Яна Пальок.

Свої  поетичні твори дівчина подала під псевдонімом Багіра. Робота одразу підкупила гарним оформленням. Ну, а далі довелось поринути у вірші з глибоким змістом.

 

Підкорила фантазією філософії, при чому вже не дитячої,  Анастасія Алексик –  учениця  8-го класу Виноградівської гімназії. Тож і не дивно, що дівчинка під псевдонімом Феєрія  отримує І-ше місце в номінації «Золоте перо»

 

П’ятикласниця  Баник Таталія  з Олешницької  ЗОШ І-ІІІ ст. у даній номінації забирає ІІ місце. Її оповідка нагадує про закономірне  правило: не кажи не можу, а кажи – навчусь.

 

Роман Ярославі з Буківської ЗОШ  І-ІІІ ст., учениці 6-го класу, зворушлива розповідь про життя двох братів приносить ІІІ місце.

 

У «Поетичних наспівах» місця розподіляються наступним чином:

І місце Тарнай Росинка (Веряцька ЗОШ І-ІІІ ст., 7 кл.)

ІІ місце Ліхтей Злата (Широківська ЗОШ І-ІІ ст., 7 кл.)

ІІІ Кіш Ганна (Виноградівська гімназія, 6 кл.)

Твори Росинки вражають образністю, Злата підкорює віршем про березень, а Ганнуся – простотою  та позитивом.

 

Основним критерієм  шкали  лауреатів  номінації  «Чарівна акварель»  стає вміння відтворити сюжет прозового/поетичного твору  в малюнкові. Чудово з цим завданням впорались:  Носок Александра (Сасівська ЗОШ І-ІІІ ст., 7 кл. І місце);  Дубляк Вікторія (Малокопанський НВК, 6 кл.ІІ місце),  Богаш Діана (Чернянська ЗОШ І-ІІІ ст., 7 кл. ІІІ місце).

 

Та якби ми не намагалися вималювати ряд  нам не вдавалось,бо кожна подана на конкурс робота варта уваги. Насправді, не так вже й легко визначити невизначене. Тому ми, як журі, вирішили  просто повірити в дитячу мрію. Чи збудеться вона,  більшою мірою залежить від наполегливості та праці автора. На започаткованому творчому шляху бажаємо  –  бути собою, писати щиро, писати так аби щемкість душі зачіпала читача  і вже не відпускала…

Фінал ІІ Районного конкурсу дитячої літературно-художньої творчості «Світанкові роси» відбувся 14 квітня в приміщенні Виноградівської дитячої бібліотеки.

Запроваджений  2015 року, має статус щорічного. Проводиться з 01 лютого по 02 квітня у два тури:

І тур – на рівні сільських бібліотек-філій, шкільних бібліотек;

ІІ тур – подання творчих робіт переможців, визначених у бібліотеках-філіалах до ЦДБ, організація виставки-перегляду творчих робіт.

Фінал

Здійснюється бібліотеками району. Даний конкурс у своєму роді є єдиним в області. Основна мета –  віднайти та підтримати талановитих дітей.

Минулого року результатом конкурсу стало видання альманаху «Дарунок дитячих сердець» куди увійшли найкращі твори учасників.

Тож, наступного року чекаємо на ваші роботи.

Найкращі твори будуть опубліковані на сайті «Виноградівські Вогні», а згодом  – в друкованому альманасі.

Світлана КЕДИК

 

«Світанкові роси» – лауреати 2015

«Дарунок дитячих сердець» - презентація альманаху

«Світанкові роси» – ІІ Районний конкурс дитячої літературно-художньої творчості - анонс

 

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.