Четвер, 26 травня 2016 16:54

Перша школа відзначила 70-ий ювілей

Додала
Перша школа відзначила 70-ий ювілей Перша школа відзначила 70-ий ювілей Марія Конкіна

У наших спогадах школа – це рідна Альма-матер. Світлі класи з вікнами до сонця. Списана крейдою дошка.

 

 

Десь загублений щоденник або книжка. Спортивний зал, шкільне подвіря, однокласники, перше захоплення, отримане на клаптику паперу запрошення на фільм, перше побачення, теплі хвилюючі і незабутні спогади з віддаленої в часі юності…

Збиратися доводилось нечасто, та на ювілей до рідних стін прагнули потрапити майже всі. У першій школі закінчувалися приготування до святкування 70-річчя. На екрані – слайди з історії школи. Дозвіл на відкриття горожанки був отриманий у березні 1880 р. Через рік в ній почалося навчання дітей заможних городян та інтелігенції. У 1903-1905 роках після пожежі на власні кошти містом була зведена нова двоповерхова цегляна будівля горожанки. В ній згодом учителювали Юлій Ревай, Андрій Ворон, Іван Тромбола, Василь Комятій, Меланія Вагнерова… Хід березневих подій 1939-го, роки Другої світової війни, визволення не оминули і шкільного життя.

З 1 вересня 1945 р. тут відкривається перша в районі середня школа, директором якої став І.Ю. Олас. До педагогічної роботи в 10-ти сформованих класах приступили 26 вчителів. В червні 1946-го випустилися 16 десятикласників. За 70 років нею керували М. А. Моцний, М. І. Годьмаш, М. В. Тригуб, М.А. Бора, А. А. Орос, І. Ю. Бобик, Г. І. Свида, Х. М. Брайляк.

Теперішні вихованці, девізом яких є слова: «Учись, твори, перемагай – у твоїх руках майбутнє!», підрахували, що за 70 років у школі пропрацювали близько 300 вчителів, пройшло 79 тисяч уроків, пролунали 159 тисяч дзвінків. Зі стін школи випустилися 2 682 випускників. Як зрілі фахівці вони влилися в різні сфери діяльності народного господарства країни…

У міському центрі дозвілля розпочинаються урочистості з нагоди 70-літнього ювілею школи. Ведучі Ніколетта Рейпаші та Михайло Кеш запрошують на сцену хористів. Піснею «Ой, роде наш красний» та 70-тим ювілейним дзвінком розпочинається концертна програма. Директору і педагогічному колективу та представникам місцевої влади учні школи підносять хліб-сіль. Після виступу вчительського ансамблю, учнівського хору та школярів молодших класів слово бере її директор Віра Балаж. Вона характеризує роботу колективу, знання та спортивні досягнення своїх вихованців, з яких 20 є призерами олімпіад і конкурсів різних рівнів, що принесли школі заслужену славу та честь, і тепло дякує всім працівникам колективу за добросовісну сумлінну щоденну працю.

Щирі привітання ювіляри почули з вуст голови РДА Михайла Русанюка, голови районної ради Віталія Любки, заступника міського голови, колишнього випускника Василя Ціцея, заступника начальника управління освіти, молоді та спорту РДА Віктора Жупанина, які вручили грамоти численній когорті членів педколективу. Далі виступили депутат міської ради Михайло Роман, директор ТОВ «Ортекс» Тиберій Фабриков, який наголосив на спадковості поколінь (у 30-х роках горожанку закінчувала його мама, в 70-х – він, в 90-х – його син), і таких родин у Виноградові багато.

На екрані – фотографії вчителів, які вже відійшли у вічність. Але рідні обличчя педагогів любили, знали і досі пам’ятають колишні їхні учні. Під мелодію пісні «Ми у Божому храмі» присутні у залі переглядають портрети вчительського подружжя Сасів та Пушкашів, М. І. Балаж, С.М. Лемака , М. Ф. Щерба, Н. П. Ком’ятій, М. І. Глеба, В. П. Зайцевої, М. М. Грабовича, О. Ю. Шепель…

На святі не обійшлося без подарунків. Райдержадміністрація піднесла сертифікат на комплект навчального обладнання для кабінету хімії, а від обласного депутата Владіслава Поляка школа отримала інтерактивну дошку та проектор. У стінах рідної школи вони допоможуть учителям розвивати самоутвердження особистості учнів та й надалі запроваджувати новітні інноваційні технології, котрі практикуються у вітчизняній освіті.

Зведений хор вчителів та учнів виконує пісню «Україна – це ми!». На святковім торті із цифрою «70» спалахують вогні, іскри від яких розсипаються навкруги, підсилюючи приємну людську збентеженість, радість і святковий настрій від цього хвилюючого торжества, що так урочисто і піднесено пройшло у першій школі.

Марія КОНКІНА

 

 

Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.