Print this page
Четвер, 02 червня 2016 07:57

ДВЕРІ БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ БУЛИ ВІДКРИТІ ДЛЯ ВСІХ МАТЕРІВ

Додала
ДВЕРІ БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ БУЛИ ВІДКРИТІ ДЛЯ ВСІХ МАТЕРІВ ДВЕРІ БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ БУЛИ ВІДКРИТІ ДЛЯ ВСІХ МАТЕРІВ

Цьогоріч, протягом цілого травня в усіх храмах Закарпаття, підпорядкованих Мукачівській греко-католицькій єпархії лунали щоденні щирі молитви матерів, звернені до Пречистої Богородиці.

 

Вона – єдина заступниця, покровителька і охоронниця наших родин. Саме до неї постійно зверталися молоді, жінки у середніх літах та зрілому віці, прохаючи щоденного захисту та підтримки від усіляких життєвих негараздів, хвороб душевних та тілесних, буденних скрут і проблем. Прохали родинного спокою і затишку, здоровя і довголіття, Божої благодаті в кожній сімї, церковних громадах, в нашому суспільстві, яке потерпає від росходження можливостей політиків і пересічних громадян нашої держави.

Завершенням цього молитовного циклу стала 10-та ювілейна проща матерів Закарпаття. Пройшла вона в останню суботу, 28 травня, у Виноградівському Успенському архідеканальному храмі. Серед семи найвеличніших церков нашого краю у рік Божого милосердя він удостоєний честі відкритих дверей, прохід через який дає вірникам повний відпуск всіх земних прогрішень і гріхів та очищення духу, душі і тіла світлом божественної благодаті.

З самісінького ранку на вулиці Михайла Лучкая у Виноградові безперервно під’їжджали автобуси з місцевими священниками та матерями, що входять у спільноти «Любов матерів змінює світ». На стоянках вишикувалися сучасні транспортні засоби з 13-ти районів Закарпаття. Близько трьох тисяч жінок заповнили висвячену 21 серпня 2004 року висотну церкву Успіння Пресвятої Богородиці та все її озеленене подвіря, де голці ніде було впасти.

Перед прибулими гостинно розпахнулися двері храму. Після реєстрації всіх спільнот розпочався загальний Молебень матерів до Пресвятої Богородиці. Щирі жіночі молитви підсилювалися співом камерного хору і грою оркестру духовної музики та танцювальними фрагментами вихованців місцевої дитячої школи мистецтв ім.. Б. Бартока (керівники Віктор Марушка, Світлана Гнетило та Юдіта Боднарюк). Потім матері з різних кінців області поділилися своїми враженнями, пригадуючи небувалі випадки з свого життя, коли Божа Мати приходила їм на поміч. Згадали, як дитина уражена невиліковним недугом видужала, повернулася до здорового способу життя; як єдиного сина оминула шальна куля на війні; як посіченого вибухами снарядів солдата лікарі зібрали по частинках, вдихнули в нього життя і віру в себе, у свої можливості; як чоловік, який раніше пиячив і знущався над дружиною і дітьми, перестав вживати алкоголь і здобув прощення своїх дітей та рідних; як батьки і діти знайшли спільну мову і в сімї знову запанував мир і спокій.

О 12-ій годині розпочалася Архієрейська Божественна літургія з участю прибулих на цю святкову духовну подію преосвященного владики Ніла, деканів та священників з усіх деканатів Закарпаття, черниць і монахинь, сестер-служебниць різних чернечих орденів. До урочистого причастя приступають сотні матерів. Потім пройшов тройний обхід церкви з хоругвами і читанням сторінок святого Євангелія, освяченням вірників святою водою. Матерями відмолюється вервиця до Божого милосердя. Кожна отримує миропомазання і проходить через двері Божого милосердя, який у грудні 2015-го проголосив папа Франциск і протягом року кожний вірник греко-католицької церкви, проходячи їх може отримати всеосвячуючу ласку і щедрі Господні дари для себе та для членів своєї родини.  Відчуття неосяжної слави, безмірної милості і духовної чистості торкнулися кожного материнського серця. Світла любов переповнювала їхні єства. Хай вона як і Божа ласка торкнеться всіх близьких і рідних з якими ми проживаємо, працюємо, зустрічаємося щодня у своєму життєвому просторі і часі, у близькому оточенні.

Марія КОНКІНА

Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Останні пости від Марія Конкіна

Related items