Четвер, 02 червня 2016 18:49

Зустріч трьох поколінь

Додала
Зустріч трьох поколінь Зустріч трьох поколінь

Цими днями у Виноградівському державному коледжі МДУ пройшла зворушливо-хвилююча, яскрава і неповторна зустріч трьох поколінь.

 

На запрошення першокурсників групи БМ-11 радо відгукнулися колишні викладачі політехнічного технікуму Степан Пищальник, Данило Бендас, Петро Будз, Марія Густі, Іван Горонді, Василь Дубровка... При вході у навчальний заклад гостей тепло зустрічали куратор групи Любов Савка та нова генерація вихованців коледжу.

У кабінеті української мови та літератури розпочалася виховна година «Славиться завжди учительський рід», приурочена зустрічі трьох поколінь цього навчального закладу. Першокурсники підготували літературно-музичну композицію «Вклонімось низенько учительській долі і шану святу крізь роки пронесімо». Після вступного слова Любові Іванівни, виступ продовжив заступник директора по навчально-виховній роботі Ярослав Нікорчук. Він тепло подякував гостям за участь у виховному заході і запропонував присутнім переглянути відеофільм, знятий першокурсниками про учнівські будні у стінах коледжу. Інтерв’ю в ньому брала Габріелла Дімітрієва. Вона розпитувала викладачів Євгена Чутору, Світлану Андрієнко, Василя Тоні, Наталію Ряшко та нинішнього директора Йосипа Іванігу про роботу навчального закладу, вибір професії, її перспективи і внесок у розвиток освіти України. Цікавими були і відповіді першокурсників Михайла Шафі, Ріхарда Гейруша, Вадима Керестеші, Івана Боршоша, які вибрали професію електриків не випадково, а як послідовники сімейних династій, що колись навчалися у Виноградівському політехнікумі і не зрадили юнацькій мрії. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять викладачів, що відійшли у вічність – Єфросінію та Марата Кузнєцових, Віру та Михайла Кобилянських, Василя та Олександра Поповичів, Ярослава Кіндюха, Ігоря Семанюка, Семена Деяка, Євстахія Походжая, Михайла Добоні, Отто Юрка, Ігоря Параску, Петра Продана, Тетяну Лушнікову, Анатолія, Козлова… Цікавими були виступи гостей, які згадали, що в 60-их – 70-их роках ХХ століття у «Довідниках для вступу випускників шкіл до вищих та середніх навчальних закладів» місто Виноградів на Закарпатті фігурувало як своєрідна студентська мекка. З різних кінців України сюди поступали юнаки та дівчата, які виявили бажання навчатися у філіалі Ужгородського державного університету, що тут мав два факультети – загально-технічний та загально-науковий. Медичне училище готувало фельдшерів, акушерів, медичних сестер. У кооперативному професійно-технічному училищі можна було здобути професії кухаря, кондитера, офіціанта, бармена, продавця магазинів, перукаря. У політехнічному технікумі готували спеціалістів для електрифікації сільського господарства, будівництва і монтажу високовольтних ліній електропередач, електричних систем, станцій і мереж…   

Довго не відпускали гостей першокурсники. Всім їм подарували букети квітів і висловили теплі побажання, щоб частіше завертали до них. Про цю приємну і нетрадиційну зустріч у стінах рідного закладу учні та гості сфотографувалися разом, чим і започаткували добрі стосунки з тими, хто віддав колишнім випускникам свої знання і сили.

Марія Конкіна

Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.