Неділя, 07 серпня 2016 14:28

«Коли ти вже воскресла, Україно, то вознесися духом, вознесись!»

Додала
«Коли ти вже воскресла, Україно, то вознесися духом, вознесись!» «Коли ти вже воскресла, Україно, то вознесися духом, вознесись!»

Україна крокує шляхом незалежної держави ось уже 25 рік.

 

До цього дня – 24 серпня 1991 року – українці йшли багато століть. Нарешті велике бажання наших предків здійснилося, адже в цей день Верховна Рада України прийняла історичний документ «Акт про незалежність України».

Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України стали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

Так було і за княжої доби. Так було і за часів Козаччини. І за часів боротьби за незалежність 1917 – 1921 років.

І під час Другої світової. І на початку 1990- х. 

Нині знову прийшов цей час  – час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та теперішнім минулим, справедливістю та тиранією.

Буває, часом, сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю – що воно за диво

Оці степи, це небо, ці ліси –

Усе так гарно, чисто, незрадливо,

Усе, як є – дорога, явори,

Усе моє – все зветься Україна.

                                Л.Костенко

«На шляху до суверенної держави»

Україна. Конституція (1996).

Конституція України
Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. – К.: Просвіта, 1996. – 80 с.

 


Державний гімн України: - К.: Музична Україна, 2006. – 55 с.

 

   Тризуб. 

Косовський В., Кравець – Кравченко А., Чередниченко Є.

Тризуб. Поезії та публіцистика/ Упор. В. Шевченко. – К.: Факт, 2008. – 328 с.; іл.

У цій книзі під символічною назвою «Тризуб» зібрано поезії трьох авторів з мальовничого Фастівського краю на Київщині – трьох друзів і однодумців, членів місцевого осередку ОУН, що діяв на початку 40-х років минулого століття. 

Прапор України на Арбаті

Мельниченко В.

   Прапор України на Арбаті. М.: ОМЛА-ПРЕСС, 2004. – 448 стор.

Генеральний директор Культурного центру України в Москві, доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України Володимир Мельниченко випускає в світ другу книгу про діяльність на початку ХХІ століття унікальної державної установи, що пропагує українську культуру і духовність в Росії.

Утвердження незалежної держави (1991 – 2001) 

 

    Україна: утвердження незалежної держави (1991 – 2001) / Н. П. Барановська, В. Ф. Верстюк, С. В. Віднянський та ін. під ред.. В. М. Литвина. – К., Видавничий дім «Альтернативи», 2001. – 704 с.

   Монографія присвячена проблемам формування незалежності Української держави.

Здобуття незалежної України 1991

Історія проголошення, документи, свідчення. У 2 т. Т . 1. – Житомир : Рута, 2011. – 752с.

   Це видання, підготовлене Редакційною радою Асоціації народних депутатів України, є документально-публіцистичною розповіддю про проголошення незалежності України у серпні 1991 року.

Декларація про державний суверенітет України

 

Декларація про державний суверенітет України: Історія прийняття, документи, свідчення. Житомир : Рута, 2010. – 868с. 

Це видання, підготовлене редакційною радою Асоціації народних депутатів України, є документально-публіцистичною розповіддю про прийняття Декларації про державний суверенітет України у липні 1990 року безпосередніх учасників цієї вікопомної події.

Історія Української держави двадцятого століття

 

Нагаєвський І.

Історія Української держави двадцятого століття: - К.: Укр. письменник, 1994. – 413 с.

Книга доктора Ісідора Нагаєвського, написана в еміграції, висвітлює події в Україні часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії. На основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор розгортає картину боротьби за державність України в усій її складності і суперечливості. Думка автора полягає в тому, що Україна могла стати незалежною державою ще тоді.

   Проект «Україна»

Яневський Д. Б.

Проект «Україна». Відомі історії нашої держави / Д. Б. Яневський; худож. – оформлювач О. Д. Кононученко. – Харків: Фоліо, 2014. – 287с.: іл..

В цій  книжці телеведучого, журналіста Hromadske.TV, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст.. до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства  Литовського, а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча.

Українська національна революція 

 

 

Смолій Валерій, Степанков Валерій

Українська національна революція ХVII ст. – К.: Вид. дім «Києво – Могилянська академія», 2009. – 447с.

У праці на ґрунтовій джерельній базі та з урахуванням досягнень вітчизняної і світової історичної думки в царині дослідження революційних рухів раннього нового часу зроблено спробу представити феномен Української революції XVII ст.. в сукупності та взаємодії його політичних, соціальних, економічних, і ментально-свідомісних  складових, а також показати її роль і місце в українській і європейські історії. 

 

 «Борці за волю України»

   Вони боролися за волю України

 

Дмитруков В. Г.

 Вони боролися за волю України. – Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2007. – 1072с. 

У книзі на глибокому аналізі історичних подій, на численних архівних документах та спогадах учасників національно-визвольної боротьби українського народу автор відтворює захоплюючу і трагічну сторінку історії боротьби українського народу за незалежність нашої Батьківщини в 1917-1959 рр., який вистояв і переміг в двобої з коричневими і червоними окупантами, що з різних боків навалювалися на нашу Батьківщину.

Дмитро Чередниченко

Павло Чубинський

 

Дмитро Чередниченко Павло Чубинський. – К.: Видавничий дім «Альтернативи», 2005. – 376 с.; іл..

У книзі йдеться про яскраву драматичну постать нашої історії – Павла Чубинського. Великий вчений зі світовим іменем, громадський діяч і педагог, поет і перекладач, актор і режисер, що був гнаний за рік режимів, тепер своєю піснею обáєднав українців на творення нової держави. Його славень став державним гімном України.

Славетні імена України

 

Білоусов Є. В.

 Славетні імена України: Оповідання для дітей серед. шкіл. віку./ Передм. П. Мовчана. – К.: Вид. центр «Просвіта», 2003. – 208 с.; іл..

 До цієї книги увійшли оповідання про наших видатних співвітчизників, імена яких навіки ввійшли в історію України.

Сорока Ю. В.  Дмитро Байда-Вишневецький 

Сорока Ю. В.,  Дмитро Байда-Вишневецький / Ю. В. Сорока. – К.:Золоті ворота, 2013. – 120 с.

Дмитро Байда – Вишневецький – славетний козацький лицар, визначний полководець, який на початку 1550-х років і заснував фортецю на острові Мала Хортиця на Дніпрі, згуртував навколо неї козаків і цим поклав початок Запоріжській Січі. 

Коляда І. А., Милько В. І.,  Кирило Розумовський.

 

Коляда І. А., Милько В. І.

Кирило Розумовський. – К.: ПАТ «ДАК «Укр.видав.поліграфія», 2012. – 128 с.

Він пройшов карколомний шлях від пастуха до президента Імператорської Академії наук і мистецтв, отримав титул графа Російської імперії і став останнім гетьманом України-Гетьманщини.

Пилип Орлик 

 

Коляда І. А., Коляда С. Ю., Кирієнко О. Ю.

   Пилип Орлик / І. А. Коляда, С. Ю. Коляда, О. Ю. Кирієнко; худож.-оформлювач Є. В. Вдовиченко. – Харків: Фоліо, 2015. – 121 с.

Пилип Степанович Орлик – військовий і політичний діяч, дипломат, гетьман України в еміграції, сподвижник І. Мазепи і продовжувач його справи у боротьбі за державний суверенітет Гетьманщини. 

Богдан Хмельницький 

 

Коляда І. А., Милько В. І.

   Богдан Хмельницький / І. А. Коляда, В. І. Милько – Київ: ПАТ «ДАК «Укр.видав.поліграфія», 2013. – 128 с.

Богдан Хмельницький був першим, хто розпочав боротьбу за свободу України. Але саме йому вдалося створити боєздатну армію, сформувати систему гетьманської влади і почати розбудовувати державу.

Сильне імя Надія 

 

Савченко Н. В. 

 Сильне ім’я Надія / Н. В. Савченко. – К. – 2015. – 328 с.

Ця книга  – один великий і живий лист до українців. Лист із російської в’язниці, яка вже понад рік тримає ту, що стала символом нескореної української нації. Української Надії

Єдність рідної землі – основа нації й держави

Географія українських і сумежних земель

 

Географія українських і сумежних земель / оправ. і ред. В. Кубійович. – К.: Обереги, 2005. – 528с.: іл.

 

   Книга Володимира Кубійовича – видатна пам’ятка вітчизняної науки, історії та культури, взірець державницького патріотизму українських науковців.

Чи ми, українці одної крові?

 

Паламар, А. О.

   Чи ми, українці одної крові?: роздуми над недолею / А. О. Паламар. – К.: Просвіта, 2008. – 400 с.

   Автор цієї книжки відверто каже про те, від чого в українського патріота гірко стискається серце…

Українська соборність

 


Сергійчук В.

 Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. Сергійчук. – К.: 1999. – 413 с.

На великому архівному матеріалі, що раніше переховувався в спец фондах, професор Володимир Сергійчик засвідчує: українська душа невмируща, де б українці не були, вони завжди тягнуться до своєї Матері-Батьківщини, їхні серця б’ються в одному ритмі з Києвом.

Душею завжди з Україною

 

Душею завжди з Україною. Про пам’ятний збірник на пошану українського правника і політолога Володимира-Юрія Даниліва. – К.: Торонто, 2003. – 544 с.

Збірник наукових праць присвячений пам’яті відомого правника і політолога, активного громадського діяча в західній діаспорі та великого українського патріота Володимира-Юрія Даниліва, уродженця села Островець Мостиського району Львівської області.

Через терни – до України 

Кушерець В. 

   Через терни – до України / В. Кушерець, В. Василашко. – 2-ге вид., перероб. – К.: Знання України, 2012. – 152 с.; іл..

   Повернення до України – це відкриття не лише «закритої» історії, але й вивчення нездоланності народу, що мав світову державу – Київську Русь.

Держава

 

Юрій Шаповал

 

    Держава / Ілюстрована енциклопедія України. – Фастів: Балтія – Друк,2001. – 160с.

Українці на одвічних землях

Романцов В. О. 

   Українці на одвічних землях. – 2-ге вид. – К.: Вид-во ім. Олени Теліги, 2005. – 200 с.

 

У книжці на основі використання досліджень відомих українських та російських науковців, матеріалі першого загального Всеросійського перепису населення 1897; ревізії, що проводила Російська Імперія у ХVIII-XIX ст.., а також усіх загальних переписів населення за часів колишнього СРСР.

Великий переділ

Сергій Плохій 

   Великий переділ / Незвичайна історія Михайла Грушевського. – К.: «Часопис « Критика», 2011. – 600 с.

 

    Книжка професора Гарвардського університету Сергія Плохія є першою спробою не тільки політичної але також і інтелектуальної біографії Михайла Грушевського на тлі ідейних колізій його доби.

 

 Підготувала Ірина Криванич

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.