Понеділок, 29 серпня 2016 11:07

Серпень в особистостях краю

Додала
Серпень в особистостях краю Серпень в особистостях краю

Серпень ознаменовується народженням щонайменше 3-х людей У Виноградівському районі, які засвідчують свою неординарну самобутність…

 

РОЗЕНТАЛ Герман Зельманович почесний громадянин м. Виноградова.

 

Народився Герман Розентал 4 серпня 1931 р. в селі Широкий Луг на Тячівщині.

Свою трудову діяльність розпочав учнем кравця в м. Виноградів в 1945 році. Закінчив вечірню школу, а пізніше – Московський технікум легкої промисловості і Львівський економічний інститут

В різні життєві періоди займав керівні посади на кількох підприємствах.

Наразі, є директором спільного українсько-німецького підприємства «Сандерс-Виноградів ГмбХ».

На Виноградівщині його знають як провідного економіста та одного з кращих роботодавців. Людину, котра приймає участь у суспільно-політичному житті району, заохочує культурно-мистецькі заходи, що проводяться в районі, підтримує книговидавців, які видають книжки місцевих поетів і прозаїків.

Також варто зауважити, що впродовж кількох років поспіль, він  підтримує міську футбольну команду «Севлюш». Щорічно у Виноградові відбуваються футбольні турніри де розігрують кубок Германа Розентала.

За плідну працю Розентал  нагороджений орденом  «Дружби народів»,  кількома медалями, грамотами… А 2004 року йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».

Неодноразово обирався депутатом міської, районної та обласих Рад різного скликання.

 

ІГНАТИК  Микола Миколайовичхудожник.

Народився 10 серпня 1936р. в селі Порошково Перечинського району.

Навчався  в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. Його педагогами були корифеї закарпатської школи живопису.

Експонував свої твори на різного рівня виставках в Україні та за її межами. Побував у багатьох творчих експедиціях в країнах Європи.

Свого часу, заснував та очолив художній кооператив «Атлант».

Чи не все життя Микола Миколайович  жив і працював в м. Виноградові, надавав значну практичну допомогу самодіяльним художникам та майстрам народної творчості, приймав участь у естетичному оформленні міста і сіл району.

Він автор обеліска Слави добровольцям-односельчанам Радянської Армії в с. В.Копаня Виноградівського району;  надмогильних пам’ятків воїну-стрілку-радисту Соломіну І.С. в с. Олешник та угорському художнику-реалісту І.Ревесу;  меморіальної дошки угорському композитору Бейли Бартоку, який провів дитячі роки в м. Виноградові.

 

Помер Ігнатик Микола Миколайович  1998 року в Виноградові де і похований.

 

КІШ Павло Павлович – хімік-науковець.

Народився 19 серпня 1931 р. в м. Виноградів. Закінчив Ужгородський університет за спеціальністю «фізична хімія».

Трудову діяльність розпочав інженером-хіміком Виноградівського плодоконсервного заводу. Далі вчителював, спочатку в одній з місцевих ЗОШ, а потім, по закінченні аспірантури та захисту дисертації, став доцентом кафедри аналітичної хімії УжДу, через кілька років  очолює її науково-педагогічний колектив. Під його керівництвом на кафедрі формується новий напрямок –  розробка екстракційно-фотометричних методів визначення хімічних елементів з використанням основних барвників.

Здійснив ряд хімічних досліджень. Його запам’ятали, як  спеціаліста у галузях аналітичної хімії. Адже ним було опубліковано понад 250 наукових праць захищених  30-ма авторськими свідоцтвами.

21 березня 1992 року Павло Павлович  після важкої і тривалої хвороби помер, залишивши по собі цікавий науковий напрямок та колектив послідовників. 

 

Світлана КЕДИК

бібліотекар читальної зали Виноградівської ЦРБ

 

 

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.