П'ятниця, 07 квітня 2017 04:53

Бережімо те, що нас оберігає

Додала
Бережімо те, що нас оберігає Бережімо те, що нас оберігає

Чим швидше ми поспішаємо у майбутнє, тим далі від нас залишається минуле… Лялька-мотанка один із феноменів минулого. Їй, як і годиться жінці, невідомо скільки років та виглядає вона чарівно, якщо навіть зроблена із старих клаптиків полотна. Вона стала сакральним предметом, істотою, оберегом цілому родоводу, нації. Не побоюсь сказати – наша прародителька, візуальна прототипія, ідентифікація нашого коду, життєве начало…

У виставковій залі ІМПАСТО майстриня Гаврило Маріана поділилася своїм досвідом, як зробити ляльку-мотанку. А виявилося, що це не така вже проста справа! Навіть уже з готових клаптиків тканин, які принесла майстриня та при її порадах і підказках, потребувалася ще вправність пальців і неабияка гнучкість розуму, адже хрест із ниток на голові потрібно намотувати в певному порядку і, щоб мотання не розвалилося, файно затискати усі частини тільця. Легше було з одяганками. Діти охоче підбирали різнокольорові клаптики для хустинки, плахти, передничка, фартушка. Вийшло непогано, як на перший раз. Головне кожен зрозумів, в якому порядку потрібно мотати мотанку, а одягати і прикрашати – все на свій смак, адже саме так кожен зробить свій оберіг, індивідуальну і ідеальну подружку на все життя. Вона вас вислухає, порадить, заспокоїть. Зроблена з тканини, але душу вона має живу та енергію, яка передається нам з неба через наших пращурів.

Чотирнадцять учасників взяло участь у майстер-класі. Серед них дівчатка, хлопчики та дорослі. Активно відреагували учні п`ятого класу Виноградівської школи №2.

12 квітня о 14:00 к.ч. в ІМПАСТО буде проводитися майстер-клас «Писанка». Запрошуються всі бажаючі. Ви зможете виготовити власноруч  писанку до Великодня. Бережімо те, що нас оберігає, бо життя повинно продовжуватися у наших дітях, у наших традиціях, у нашій єдності і любові до життя.

Валентина Костьо

 керуюча виставковою залою ІМПАСТО 

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.