П'ятниця, 07 квітня 2017 09:42

Силою істинного переконання і віри багатьох привів до духовної обнови

Додала
Силою істинного переконання і віри багатьох привів до духовної обнови Силою істинного переконання і віри багатьох привів до духовної обнови

Перша субота квітня у Виноградові стала весною духовного обновлення для багатьох мешканців нашого району.

В Успенському архідеканальному храмі вдруге побував відомий в духовних колах і визнаний в народі проповідник Божого слова отець Корнелій Яремак зі Львова. Духовний ісповідник і наставник, монах-місіонер чину святого Василія Великого своє життя повністю присвятив служінню Богові, церкві і своєму народу, з долею якого він нероздільний. Більше двох десятків років виступає і розділяє церковні обряди, заведені віками традиції, постійно оновляє духовне надбання і опіку, проводить ревну виховничо-освітню діяльність, яка сприяє загальнолюдському та християнському розвитку кожної особистості. І не випадково постійно роз’їжджає по селах і містах України і світу, щоб живою мовою спілкування запалити серця сотень вірників. Аж до 25 листопада  2017-го триває ювілейний рік з нагоди 400-х ліття від організації чернечої спільноти Василіянського чину східного обряду. Колись його заснували слуги Божі – митрополит Йосиф Велямін Рутський та святий священомученик Йосафат  Кунцевич. Перед собою ставили мету: постійно відновлювати християнське життя, бути рушієм його нескінченного розвитку, нести в народ правдиве Боже слово, допомагати вірникам поглиблювати особисту духовність. Старалися сприяти тому, щоб люди ставали більш свідомими, виваженими і відданими християнами, приналежними до Вселенської церкви. Особистим прикладом монахи-місіонери відкривали світові цінність чернечого життя, правоту свого свідомого вибору і покликання як правильно вибраного фактору подальшого розвитку і оздоровлення всіх церковних громад.

Протягом чотирьох століть монахи-василіянці чесно виконували свою місійну роботу, старанно дбали про наближення нашого часу і майбутнього. У щоденних терпіннях і трудах, ревних молитвах, згідно з Божим задумом василіянці вчили людей істинної любові до Бога, яка придає наснаги і мудрості, виваженості, наполегливості і терпіння відважно долати всі життєві негаразди і незгоди, випробування долі, буденні труднощі завжди опираючись на християнську віру, що веде до вічного спасіння через єднання з Христом. Навчитися жити повноцінним життям, оминаючи настійні угризіння совісті і сумління, відчувати примирення з Богом, яке кожна людина отримує через святу Тайну Покаяння в церкві, відкривати двері спасіння своїм вірникам, розбудовувати здорові суспільні стосунки в народі, з твердою переконаністю і надією на Божу підтримку, впевнено дивитись в майбутнє – ось чому так наполегливо вчать свою паству монахи-василіянці.

До речі, в нашій області діють 4 такого роду чоловічі монастирі: у Малому Березному, Ужгороді, Імстичеві на Іршавщині та Бороняві на Хустщині. В будь-який час тут можна зустрітися з монахами і братами, приналежними до цього чину і отримати так необхідну в повсякденному житті духовну підтримку, заспокоєння і умиротворення.

Приїзд отця Корнелія у Виноградово невипадковий. Прибув він на молитовно-реколекціну зустріч всіх спільнот «Матері в молитві» кредом яких є крилаті слова «Любов матерів змінює світ» усього Виноградівського деканату. На цей раз матері зібралися на зустріч вибравши клич «Мати Божа моли Бога за нас і наших дітей». Розпочалася зустріч з прочитання «Акафісту до Пречистої Богородиці» провісниці вічного сонця і надії всіх матерів Виноградівщини. Упродовж відведеного часу безперервно йшла сповідь жінок, які прагнули звільнитись від тягара гріховних упадків і нашарувань. Потім отець Корнелій дав першу науку про Віру. Вона є стержнем свідомого християнського життя. Молитви матерів тривають. Йде друга наука. Вона нагадує присутнім як важливо виважено і вдячно сприймати тягар свого земного хреста. З достойною гідністю і вдячністю Спасителю нести його. Під час Служби Божої триває третя наука. Вона проливає світло на постіну Господню підтримку і любов, котрі неспинно супроводжують нас на всіх шляхах нашого перебування у цьому суєтному світі.

Після обіду зустріч матерів Виноградівщини продовжується відмолюванням Святої Вервички. Отець Корнелій, наділений владою церкви дає благословення матерям і всім присутнім на молитовно-реколекційній зустрічі спільнот «Матері в молитві» Виноградівського деканату уділяє  повний відпуст гріхів з нагоди ювілею 400-х ліття Василіянського чину.

В першу неділю квітня Виноградовим пройшла Хресна хода. В ній взяли участь 23 священослужителів, десятки семінаристів духовної академії, сотні вірників, які прибули сюди з різних парафій. Від храму Зіслання Святого Духа – Успенського до Благовіщенського – 14 зупинок Христової страждальної дороги. На кожній зупинці люди з неослабним інтересом слухали повчальні притчі з історії та життя Ісуса, прив’язані до сьогодення та до життя вірників, які стали яскравим повчанням що повніше розкривали роль і значення розп’яття Спасителя на Голгофі для усього людства. Страта Єдинородного Божого Сина принесла примирення Всевишнього з людьми і переконливу тверду надію на життя вічне та безсмертя людської душі. Ісус царюватиме повіки і царству Його не буде кінця. Міськими вулицями Тюльпанів, Лікарняною, Горського, Борканюка, Миру, Михайла Лучкая та Копанською  хрест почергово несли священнослужителі, семінаристи, батьки, матері, бабусі, службовці, лікарі, вчителі, підприємці, юнаки та дівчата…І кожна зміна на зупинці відчувала особисту відповідальність перед святою ношею, церквою суспільством і земляками за долю нашої нації, за синів що воюють на Сході України, за покалічених і понівечених війною, за біженців і переселенців розкиданих долею по Україні, за всіх вірників, які потребують духовного і морального зцілення, підтримки щоб гідно вистояти і вижити в нелегкі економічні часи і залишитися істинними носіями Христового вчення та церковної спільноти.

Марія Конкіна

Марія Конкіна

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети...

Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.