Понеділок, 22 травня 2017 10:47

Круглий стіл «Посилення правової спроможності громад»

Додала
Круглий стіл «Посилення правової спроможності громад» Круглий стіл «Посилення правової спроможності громад»

24 квітня  у читальній залі Виноградівської центральної районної бібліотеки  ГО «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття» проведено засідання  за «круглим столом» «Посилення правової спроможності громад»  у рамках реалізації громадською організацією проекту «Сільським громадам - належний рівень правової допомоги».

Проект реалізуються ГО" Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття" в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що впроваджується БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу . Серед запрошених  - депутати місцевих рад та районної ради, члени Громадської ради при РДА , волонтери.   Модератор » круглого столу «, керівник проекту Вашкеба К.Г.  ознайомила запрошених із метою, завданням і шляхами реалізації проекту, запросила  депутатів місцевих рад до співпраці для покращення правового захисту сільського населення.

Аліса  Богдан -  заступник начальника бюро правової допомоги Хустського центру  первинної правової допомоги, консультант мобільно - консультативної групи  ознайомила присутніх із системою  безоплатної правової допомоги у районі, розтлумачила поняття «Посилення правової спроможності» (legal empowerment) - це «процес підвищення здатності звичайних людей користуватися своїми громадянськими правами та правами людини як індивіди і члени громади». Посилення правової спроможності малозабезпечених верств населення пов'язане з такими викликами:

1 . Реформування законодавства і надання малозабезпеченим громадянам голосу: створення умов, за яких малозабезпечені верстви населення зможуть впливати на розвиток політик і законодавства, та посилення їхніх прав шляхом демократичних і прозорих процесів - посилення правоспроможності (rights enhancemenet);

2 .Поширення знань як інструменту для посилення спроможності: створення умов, за яких вразливі верства розумітимуть свої права і знатимуть шляхи їх реалізації на практиці - підвищення правової обізнаності (rights awareness);

3. Створення рівних можливостей: створення умов, за яких малозабезпечені громадяни зможуть долати бюрократичні бар'єри та фінансові перешкоди, що обмежують їх доступ до економічних можливостей та розвитку добробуту  - реалізація правових можливостей (rights enablement);

4. Надання можливості захисту прав: гарантування того, що бідні зможуть захищати свої права і отримати доступ до можливостей та активів за допомогою доступних та справедливих механізмів реалізації прав, договорів та вирішення спорів - можливості захисту прав (rights enforcement).

Член комісії по законності і правопорядку  Громадської ради при Виноградівській РДА, консультант мобільно - консультативної групи Чейпеш М. звернув увагу депутатів на найбільш болючі теми, з якими звертаються  жителі до консультантів МКГ. Часто ці питання виникають із-за відсутності інформації про діяльність органів місцевого самоврядування.

Голова Сасівської сільської ради  Клюса  В.В.  наголосив на  важливості  правової освіти сільського населення, створення інформаційних центрів правових знань, де кожен житель громади незалежно від майнового статку  може отримати    юридичні роз’яснення на найбільш хвилюючі питання.  Завдяки підвищенню правової обізнаності люди зможуть безпосередньо використовувати правові й адміністративні процеси; завдяки активізації громадянськості можна зменшити корупцію; більші можливості для захисту своїх прав можуть отримати маргіналізовані групи; і що найголовніше, це дає більше гарантій для розвитку майбутнього України як стабільної демократичної держави.

Мар’яна Марушка

 

Мар'яна Марушка

"Слід пам'ятати, що в театрі людського життя роль глядача відведена лише Богові і ангелам." Френсіс Бекон

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.