Середа, 07 червня 2017 07:31

«Богородиця» – образ святості чи пошук незримого?

Додала
«Богородиця» – образ святості чи пошук незримого? «Богородиця» – образ святості чи пошук незримого?

У творчих пошуках «вічні теми» не виключення. Пречиста, Діва Марія, Богородиця – канонічний образ святості, символ, який, увіровавший, носить в душі, як істину, мірило всіх цінностей, опора духу. Одвічна бездоганність, лоно з якого народжується життя, образ в якому ми шукаємо підтримки і спасіння.

В художньому сенсі – це сакральна постать, що вміщає в собі силу незримого образу. Як вона відтворюється? Як і багато тисячоліть до цього підсвідомою уявою. Потреба окреслити цей образ виникла в людини давно. Не зникає вона і до тепер, коли позаду численні спроби адаптувати його під сучасне життя. Скептики зауважують: «Не чіпайте святість!», ту сталу і стислу форму до якої звикла людина. Але художні спроби відходять від деталізацій, від схем і макетів. Пошуки нового образу на тлі первинного – це не глум над святістю, а лише намагання через художні засоби зробити символ універсальним, образ лаконічним і безсмертним. Художник визріває для цього, як і сам віруючий має час для усвідомлення своєї віри. І в якийсь час відчуття цього образу являється однаково обом, але можливо в різних формах. Художник відтворює, а не копіюю образ. Збирає його за власними інтуїтивними спробами переосмислення. Ці твори інакші, вони не іконописні, тому викликають різні судження і полеміку. Мистецький твір – це прояв творчості, індивідуального прийняття образу. Однозначно, що він виявляється несподіваним.

PS – думки виникли з приводу виставки «Богородиця» у виставковому залі ІМПАСТО

02.06.17.

Валентина Костьо,

керуюча ІМПАСТО

Таїнство узріння Пречистої

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.