Середа, 21 червня 2017 12:01

Децентралізація починається з бібліотеки

Додала
Бібліотечні працівники на семінарі проекту "Пульс" Бібліотечні працівники на семінарі проекту "Пульс"

Споконвіку публічні бібліотеки відіграють особливу роль  в умовах економічного, соціального, політичного та психологічного життя суспільства, адже залишаються доступним та безкоштовним джерелом отримання достовірної інформації, майданчиком, що об’єднує та виховує людей.

 

Адміністративна і територіальна реформа це не лише законодавчі рішення, але й економічні розрахунки. Це система управління, за якої частина функцій центральної влади  переходить до місцевих органів самоврядування. Ось таким є твердження децентралізації в теорії.

Власне, дана тема була піднята на семінарі, що проводився в рамках проекту «Пульс» в приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка в 20-й день червня 2017-го.

Учасниками заходу стали бібліотечні працівники щонайменше з 7-ми районів області. Як результат, ними створений прес-клуб, покликаний інформувати суспільство про фактичне втілення адміністративної реформи на Закарпатті, її переваги, історії успішних перетворень об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Керівник проекту Любов Квасюк та тренер (керівник Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек) Тамара Козицька побудували навчальний семінар під гаслом «Моя громада – мій добробут». Закцентувавши увагу на тому, що для суспільства важливо розуміти суть децентралізації. Саме тому бібліотечні установи, позаяк є безпосереднім зв’язковим між владою та суспільством, зосереджують увагу на вказаній реформі. Тож, просто про складне  можна дізнатись завітавши в бібліотеку.

Керівник проекту Любов Квасюк 

Тренер проекту Тамара Козицька

Варто згадати, що перед учасниками семінару мав промову Олег Лукша – регіональний консультант з юридичних питань у Закарпатській області. На якому етапі процес адмінреформи; перспективи розвитку для суспільства у разі її втілення; приклади впровадженої реформи в окремих областях України… про все це розповів Олег Васильович.

Регіональний консультант з юридичних питань Олег Лукша

Одноденний семінар мене, як його учасницю, зумовив поглянути під іншим кутом на так звану реформу «Децентралізація влади». Позаяк вона є неминучою. Українців очікують зміни. Якими вони будуть залежить від суспільної  комунікативності (прийому та  розумінню, використанню й передаванню інформації), себто здатності сповна усвідомлювати  свою роль у формуванні та розвитку  держави в якій просто хочеться жити та виховувати своїх дітей…

 

Світлана КЕДИК

бібліотекар читальної зали Виноградівської ЦРБ 

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.