Субота, 16 вересня 2017 07:33

…без крику, агонії, гротеску… Василь Гудан

Додала
…без крику, агонії, гротеску… Василь Гудан …без крику, агонії, гротеску… Василь Гудан

Відкриття осені збіглося з подією в ІМПАСТО – відкриттям персональної виставки живопису Василя Гудана.

З примиренням, спокоєм і меланхолією дивляться його полотна на глядача. А глядач бачить себе на пейзажах з делікатно виведеними стовбурами дерев, гілок, листя… Його полотна рихлі, ніби нещодавно зорані пензлем. Художник каже, що картини не мають закінченого стану. Час від часу він повертається до них і обов’язково додає щось нове. Напевно тому пейзажі утримують у собі ту мінливість природи, яку вхопити може тільки творець.

Василь Гудан у мистецтві не прагнув підкорювати вершини. Життєвий досвід підказував йому шлях розуміння того, що робиш. Знаходити зовсім прості засоби і способи відтворити звичне: без крику, агонії, гротеску. Та найбільшим здобутком у житті для художника стала його сім’я, родина: дружина, діти, внуки. Ті, хто повсякчас допомагав йому відбутися, як художнику.

Василь Гудан народився 1948 року в Шаланках. Живе у Виноградові. Закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва з відзнакою у 1968 році. Після служби в армії працював у художніх майстернях Виноградова.

 

На виставці представлено 75 картин: пейзажі та натюрморти. Здебільшого це роботи художника за останні три роки. Виставка триватиме протягом місяця.

Валентина Костьо

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.