Понеділок, 25 вересня 2017 14:04

Стежинками покликання…

Додала
Стежинками покликання… Стежинками покликання…

Ще зовсім недавно відбулося святкування Дня Знань.  Дітей, які брали у ньому участь,  об’єднувала одна мета – це розпочати новий навчальний рік.

Для когось це початок навчання у наступному класі,  інші, з  відчуттям  хвилювання та приємним щемом у грудях, очікування початку нової стежинки у житті – це першокласники. На противагу їм,  одинадцятокласники – досвідчені школярі, як ще кілька місяців тому неохоче прокидалися до школи, з нетерпінням поглядали на годинник, очікуючи, коли вже продзвенить дзвінок на перерву. Та тепер їх переповнюють інші думки…  З одного боку, на носі екзамени, потрібно готуватися як емоційно, так і розумово, а з іншого, вони хочуть насолодитися останніми місяцями в стінах рідної школи, відчути ту  по-особливому затишну атмосферу з своїми однокласниками, які за стільки років стали як рідні. 

Думок і бажань справді дуже багато, та вони є не тільки у випускників. Кожен школяр планує  своє майбутнє незалежно від віку. Я впевнена, майже всі стурбовані поступленням до університету, підготовкою до екзаменів, які, можливо, будуть не в цьому році, а в наступному, чи, може, через рік.     У будь-якому разі вами рухає ваша мрія і бажання. У кожного вони різні: стати інженером, чи то дизайнером, чи може вчителем. Я не виняток, ще з дитинства плекаю надію вирости гідною людиною, бути гордістю батьків. Як кажуть: «Великий шлях починається з маленького кроку».  Цим невеликим, проте вагомим кроком у моєму житті стала Мала академія наук – це і є універсальні заняття, які допоможуть тобі в подальшому житті. А як саме, ти можеш дізнатися саме зараз.

Довідалася я про існування Малої академії у 8 класі, під час розмови з вчителем.  Я  була натхненна розповідями про МАН, про користь та знання, які можна  почерпнути. Вже за деякий час переконалася на власному досвіді: все про, що говорили – правда.

Минулий рік був дуже плідним та важким. Кожне заняття – новий багаж знань. Дуже вдало висловився мій науковий керівник Гармаш С.Є: «Наші заняття – це безболісна, ніби під наркозом, підготовка до ЗНО, ДПА та інших екзаменів». Дуже часто в нас бувають своєрідні дебати, де ти відстоюєш свою думку, вислуховуєш іншу. Як на мене, це є корисним іноді ввійти в полеміку.

Ще одне важливе завдання  кожного МАНівця – уміння аналізувати, обробляти та викладати чітко сформульовані думки. Це дуже актуально для написання наукової роботи. На перший погляд може здатися, що це не є важко, але коли ти вникаєш у тему роботи,  вивчаєш її детально, то виникає ряд труднощів.  Проте рухає вперед віра в себе та в те, що все вийде. Не можна не зауважити, що всі наукові роботи, наукові статті, які ми також пишемо, відіграють вагому роль у поступленні до омріяного вишу.

Взимку 2016 року я вперше у своєму житті брала участь у захисті науково-дослідницьких робіт. Районний етап проходив у Виноградові, а потім діти змагалися на Обласному етапі в Ужгороді. Сказати, що я була вражена – це нічого не сказати. Я познайомилася з багатьма дітьми, які також прагнуть розвивати себе та дізнаватись нове. Мала нагоду почути захисти дослідницьких робіт учнів з різних міст, дізналася нові та свіжі думки. Повертаючись додому, була рада, що мала змогу отримати такий дорогоцінний досвід. Цінні поради спеціалістів, у вибраній мною сфері, уміння виступати перед людьми, як на мене, зробили з мене більш відкриту та впевнену людину.

За декілька днів стали відомі результати захистів. Я була переповнена радістю та маленькою гордістю, що отримала 3 місце, адже  в мене були старші та дійсно гідні конкуренти. Ця маленька перемога над собою додала натхнення розвиватися, працювати ще більше, щоб досягти бажаних результатів. Маю надію, яка жевріє у моєму серці, що у нас є багато таких дітей. Тож якщо ти дитина, яка завжди прагнула реалізувати себе як особистість, хочеш творити, прагнеш писати наукові роботи, або ж просто хочеш спробувати щось нове, тоді Мала академія наук саме для тебе. Привітні вчителі, які є спеціалістами в своїй справі, чия віддача значно більша, ніж можливо уявити. Керівники, які вірили і вірять в мене, дають наснагу та можливість працювати далі, відкривають все більше і більше талантів. Якщо ти відчув, що це твоє, тоді ми будемо раді тебе вітати у нашій маленькій родині.

 

І ніколи не забувай: Щоб досягти мети, потрібно, насамперед, іти. 

Леньо Мирослава,

вихованка гуртка Малої академії наук Виноградівської філії

Мирослава Леньо

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.