Літогляд (13)
Моя родина з м. Виноградова нещодавно надіслала мені в подарунок книгу «Виноградів – моє місто» видатного дослідника, краєзнавця Івана Івановича Білінчука.
(Вибачте, але зовсім трохи поспойлерила)
Я в екстатичному захопленні!
На цьому можна було б і завершити, але одне речення – це не відгук ))
"...хвилеподібна лінія, що повільно повзла екраном, – візуалізація абстракції космічного шуму, прийнятого "Червоним берегом". Ця крива, що не мала ані початку, ані кінця, здавалася сутністю Всесвіту: один кінець нескінченно йде в минуле, другий – тягнеться в нескінченне майбутнє, а по середині – рандомні злети і падіння без життя, без мети. Піки й уголовини, немов сипучі бархани, а вся крива – немов одномірна пустеля, витягується в лінію, безлюдна і непривітна. Ти можеш рухатися нею в будь-який із напрямків, куди тобі заманеться, але тобі ніколи не досягти її кінця."
"Всесвіт – мов темний ліс, де кожна цивілізація – озброєний до зубів мисливець... Усі інші в цьому лісі – провідники до пекла."
Коли ти втомлений життям, то самі зміни вже здаються злом
Додала Здена Бобош"Недовіра не дорівнює запереченню. Недовіра – могутнє знаряддя, яке необхідно застосовувати й до історії."
«Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього». Історична розвідка Ювал Ной Харарі, приголомшить Тебе неочікуваними й сміливими припущеннями. Як анонсує сам видавець («Клуб сімейного дозвілля») у книжці Ти не знайдеш нудної хронології та сухих дат…
На моєму столі лежить книга, яку боязко почати читати.
Але варто почати, зізнаюсь, як потік простого та усвідомленого викладу за історичними подіями, веде сторінками перегортаючи листок за листком. Власне, призма стороннього, проте особистісного зору, присутня впродовж усього по-своєму епохального зібрання історично-краєзнавчих нарисів «Виноградів – моє місто» зовсім не істориком Іваном Біланчуком.
Про цілу поетичну книжку Ірини (а це саме книжка, а не збірка), можна в загальному сказати словами однієї з її поезій: "про таке не прийнято вголос".
More...
Шкляр… Не боюся зізнатися в тому, що не прочитала жодного його роману. Я знала про що ці романи, про кого, як написані, ніби давно їх прочитувала.
Автор – Джей Рубін, американський літературознавець, професор японської літератури Гарвардського університету. Це перша в світі монографія про життя і творчість знаменитого японського письменника, автора «Погоні за вівцею» та «Норвезького лісу».
Це один із тих рідкісних випадків, коли дебютний роман молодої письменниці (і оригінальної поетки) нічим не виказує того, що писався, як жанр, уперше.