
Валентина Костьо
Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ. У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...
Ноктюрн в чорному і золотому. Падаюча ракета
Джейм Вістлер
(Джеймс Еббот Мак-Нейл Вістлер (1834-1903))
«Ноктюрн в чорному і золотому. Падаюча ракета»
(1875)
Мальований глечик
Анатомія глека
Святі Сергій і Вакх – історія ікони
Є певна провіденційна загадка в тому, що одна з найдавніших у світі ікон із зображенням святих Сергія і Вакха зберігається в Києві, а присвячена їм же церква у Римі з 1641 року належить отцям Василіянам, чернечому ордену Української греко-католицької церкви.
Щось оригінальне про любов. Любов… Любов! Любов? Що-небудь.
Як годиться, у день Валентина – пити каву вдвох, їсти цукерки, кохатися… А творчі купідони ще й пишуть «Щось оригінальне про Любов»
Химери і гургульї Нотр-Даму
Самий відомий собор Нотр-Дам де Парі в Парижі був закладений у 1163 році на місці більш скромного за розмірами романського. А будувався аж до 14 століття.
Історія Голокосту в мистецтві
Павло Фантл «Пісня закінчилась» (1941-1944)
Павло Фантл – лікар, народився в Празі в 1903році. «Пісня закінчилась» – кольоровий малюнок, на якому художник зобразив Гітлера в одязі клоуна с кривавими руками. Фантл був депортований в Освенцим разом з дружиною і сином, був вбитий фашистами в 1945 році. Картина була схована співкамерником в стіні концтабору.
Фелікс Нуссбаум «Біженець» (1939)
Фелікс Нуссбаум був арештований в 1940 році в Бельгії, посля чого втік і переховувався в Брюсселі разом з дружиною. На його картинах зображений біженець, який блукає по світу, гонимий фашистами. Художник, ніби задає питання, куди мені йти в цьому світі? Де я живу? Де я можу працювати і існувати? Нуссбаум перед смертю відправив свої картини батькові в Амстердам.
Феликс Нуссбаум разом з дружиною були вбиті в Освенцимі в 1944 році. Йому було 39 років.
Моріц Мюллер «Дахи зимою» (1944)
Мюллер навчався живопису в Празі. Був засновником аукціонного дому. Написав близько 500 робіт за час перебуванння в Терезинштадте. Зображав засніжені дахи концтабору. Був вбитий в Освенцимі в 1944 році. Його работи зберегла дружина.
Художник казав, що його картини мають декілька значень: з однієї сторони, це красиві пейзажі, з другої, в них відображається страхітливе життя концтабору.
Неллі Толл «Дівчатка в полі» (1943)
Неллі Толл народилася у Львові і змогла пережити ті страшні часи і залишитися живою. Цю картину вона написала восьмирічною дівчинкою. На ній зображена свобода, яку вона мало до війни.
Бедржих Фрітта «Задній вхід» (1941-1944)
Народився художник в Богемії в 1906 році. Відправлений в Терезинштадт, вбитий в 1944 в Освенцимі. Він і його друзі художники замурували свої роботи в стінах гетто. На цій картині – єдиний вихід в темноту, це метафора смерті.
Карл Болек і Курт Конрад Лев «Весна»(1941)
Два художники на маленькому клаптику паперу намалювали метелика на колючому дроті. Десь далеко видно гори Іспанії. Курт Лев втік до Швейцарії, Болек був страчений в Освенцимі.
Лео Хаас «Прибуття полонених»(1942)
Лео Хаас виконував архитектурні креслення в Терезиенштадті. Укравши папір і чорнило, він створив цю картину. Птахи в його работі символізують присутність смерті. В лівому нижньому кутку картини помітний знак V, який був символом спротиву.
Шарлота Саламон «Автопортрет»(1939-1941)
Саломон народилась в Берліні. Її мати покінчила життя самогубством. Батько – участник Першої світової війни. Арештована разом з чоловіком в 1943 році і відправлена в Освенцим, де і була вбита, перебуваючи на п’ятому місяці вагітності.
Шарлота передала автопортрет, написаний гуашшю, знайомому лікарю перед останнім арештом.
Підготувала Валентина Костьо
Шедеври на тему зими
Миколаю (лист-хроніка)
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260