Історія Голокосту в мистецтві

Історія шедевруІсторія Голокосту в мистецтві

Історія Голокосту в мистецтві

Павло Фантл – лікар, народився в Празі в 1903році. «Пісня закінчилась» –  кольоровий малюнок, на якому художник зобразив Гітлера в одязі клоуна с кривавими руками. Фантл був депортований в Освенцим разом з дружиною і сином, був вбитий фашистами в 1945 році. Картина була схована співкамерником в стіні концтабору.

Павло Фантл «Пісня закінчилась» (1941-1944)

Фелікс Нуссбаум був арештований в 1940 році в Бельгії, посля чого втік і переховувався в Брюсселі разом з дружиною. На його картинах зображений біженець, який блукає по світу, гонимий фашистами. Художник, ніби задає питання, куди мені йти в цьому світі? Де я живу? Де я можу працювати і існувати? Нуссбаум перед смертю відправив свої картини батькові в Амстердам.

Феликс Нуссбаум разом з дружиною були вбиті в Освенцимі в 1944 році. Йому було 39 років.

Фелікс Нуссбаум «Біженець» (1939)

Мюллер навчався живопису в Празі. Був засновником аукціонного дому. Написав близько 500 робіт за час перебуванння в Терезинштадте. Зображав засніжені дахи концтабору. Був вбитий в Освенцимі в 1944 році. Його работи зберегла дружина.

Художник казав, що його картини мають декілька значень: з однієї сторони, це красиві пейзажі, з другої, в них відображається страхітливе життя концтабору.

Моріц Мюллер «Дахи зимою» (1944)

Неллі Толл народилася у Львові і змогла пережити ті страшні часи і залишитися живою. Цю картину вона написала восьмирічною дівчинкою. На ній зображена свобода, яку вона мало до війни.

Неллі Толл «Дівчатка в полі» (1943)

Народився художник в Богемії в 1906 році. Відправлений в Терезинштадт, вбитий в 1944 в Освенцимі. Він і його друзі художники замурували свої роботи в стінах гетто. На цій картині – єдиний вихід в темноту, це метафора смерті.

Бедржих Фрітта «Задній вхід» (1941-1944)

Два художники на маленькому клаптику паперу намалювали метелика на колючому дроті. Десь далеко видно гори Іспанії. Курт Лев втік до Швейцарії, Болек був страчений в Освенцимі.

Карл Болек і Курт Конрад Лев «Весна» (1941)

Лео Хаас виконував архитектурні креслення в Терезиенштадті. Укравши папір і чорнило, він створив цю картину. Птахи в його работі символізують присутність смерті. В лівому нижньому кутку картини помітний знак V, який був символом спротиву.

Лео Хаас «Прибуття полонених» (1942)

Саломон народилась в Берліні. Її мати покінчила життя самогубством. Батько –  участник Першої світової війни. Арештована разом з чоловіком в 1943 році і відправлена в Освенцим, де і була вбита, перебуваючи на п’ятому місяці вагітності.

Шарлота передала автопортрет, написаний гуашшю, знайомому лікарю перед останнім арештом.

Шарлота Саламон «Автопортрет» (1939-1941)

Підготувала Валентина Костьо

Найбільше люблю пізнавати світ, люблю читати, малювати (живопис, графіка, ілюстрація), писати вірші, вивчати мистецтво, в’язати, думати, гуляти, спілкуватися, прибирати в домі. Не люблю куховарити, але з любов’ю готує для сім’ї. Народилася на Волині. Виросла на своїх фантазіях, тому творчий путівник веде мене з дитинства та особливе творче піднесення почалося в зрілому віці. Автор дитячих збірок для дітей: «Намистинки» (ілюстрації авт.) вид-во Олександри Гаркуші, м. Ужгород, 2011р. «Відчуття щастя» вид-во «Майстерклас», м. Київ, 2014р. Персональні виставки живопису та графіки: 2009р. – м. Мукачево, замок Паланок, 2010р. – м. Хуст, галерея «Митець Верховини», 2012р. – м. Виноградів, галерея «Хелена», 2021р. – смт. Опішня, Полтавська обл., Національний музей-заповідник українського гончарства. З 2013 року працюю адміністратором виставкової зали ІМПАСТО в м. Виноградів на Закарпатті. Займаюся виставковою діяльністю.

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва