Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
П'ятниця, 07 травня 2021 18:55

Джоконда

Додала
Джоконда Джоконда

50 грамів коньяку на кшталт пігулки. Заспокоює?

Ще б пак.

– Ще по одній?

– Давай!

П’яні секунди сп’яна малюють хвилини, крізь призму годин і вічності заточеної у круговерті життя. Жити в заздрості до себе і тікати стиха, мов плакати – здається, капати на мізки прогалинами і провалами пам’яті без сюрреалізму. Але малювати.

Художник цього світу і не цього також тихо сидить в піднебессі найпотаємних бажань перетікуючи, чи перетікаючи від одного берега до іншого, без плину. А голова болить.

– Може поміняти?

– Що?

– Голову.

– А що, міняй!

Ходжу безголова Джоконда й не посміхаюсь у вічі перехожим, мовчки сиджу за рамкою і тішу себе безпорадністю олії, яка ніяк не в змозі розлитись по спіралі. Бо з золотого перетину виходять струни по діагоналі, адже фізика математичних розрахунків така сама явна, як ти – та, що споглядає світ зовні.

– Заходь у середину, тут божевільніше.

– А чого б ні, йду.

Перечепившись об поріг нерозуміння тамую спрагу після 50-ти грамів заспокійливого. Ні, не те  щоб я пропагую спокій, але стаю винуватицею інертного стану, від поштовху до поштовху.

А світ зовні тремтить й вигадує чергове виправдання за потерте полотно. Коли варто просто домалювати.

– І навіщо так усе ускладнювати?

– Та я наче, спрощую.

– Ага, рівняння пишеш…

– Ну, так, з невідомим…

– Це поки що.

– А коли «Х» набуде ознаки, то біль вщухне?

– Не думаю, набуде рівності з «Y».

– То в чому сенс безголовості?

– А мова не йде про сенс. Я говорю про абстракцію.

– Наш світ абстрактний?

– Ілюзорний. Ото тішишся ілюзією власної себе. І манить велич Джокондової посмішки, бо за кутиками губ прихований сміх – справжній, щирий сміх.

– Із кого вона сміється.

– З себе. Бо кожен хто споглядає за межі рамки бачить безмежність простору в собі.

– Хм… цікаво.

– І що ти бачиш?

– Я бачу нічого… нічого окрім сміху.

Сп’яна заколисує мої губи цілунком. Відчуваю, як палають щоки. Певно, припливи зігрівають не тільки кінцівки, а й розпарюють нутро моєї сутності. А потім стає холодно і весна змінює одежу не на літо, а на зиму, аби нагадати, що осінь близько.

– Не йму віри, навіщо так ускладнювати? Хіба, не можна простіше?

– Авжеж, можна.

– То в чому проблема?

– В тобі.

Казала ж собі неодноразово: припини ходити безголовою, одягни голову, бо застудиш шию…

Світлана КЕДИК

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.