Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877
Субота, 23 травня 2015 00:00

Маленькі музи маленьких художників

Додала
Маленькі музи маленьких художників Маленькі музи маленьких художників Світлана Кедик

Днями у Виноградівській дитячій школі мистецтв відбувся перегляд робіт, де випускники 6-го класу представили: рисунок, живопис та композицію.

 

Навчаються діти у школі мистецтв 6 років протягом яких отримують базові знання, що потім допомагають їм поступати у вищі навчальні заклади. Цього року  8 випускників – четверо дівчаток та четверо хлопчиків.

Зазвичай, кожна дитина має хист до малювання і основним завданням школи мистецтв є розвити здібності. Саме на таких невимушених заняттях у невеликій групі дітки засвоюють ази образотворчого мистецтва. Хтось бачить себе глибше у своїх спробах малювати, хтось випрацьовує характер чи береться за все і одразу, хтось старанно вимальовує будь-які штрихи… Але усі без винятку прагнуть бачити швидкий результат. Та в мистецтві такого не буває. І певно, терплячість, це чи не найважливіша риса, що формується у дітей під час малювання.

Викладач, Діана Добош, схвально та вдоволено розповідає про своїх діток, деяких виокремлює:

«Молнал Брегітта, була дуже старанною на протязі року, помічниця і викладачам і своїм товаришам. Тут також навчається і її сестричка Крістіна, яка ще вчиться грати на скрипці, тому їй бракує часу на малювання. Та не дивлячись на це обоє дівчаток дуже талановиті і вже поступили в угорську художню школу.

Також хочу виділити Ковачик Еріка. Він дуже молодець , буде поступати в ужгородський коледж мистецтв.» - розповідає викладач.

Місцева художниця, керуюча виставковою залою «Імпасто»  Валентина Костьо уважно переглядає роботи дітей. В процесі у неї виникає кілька питань  до вчительки.

Які складнощі в навчанні у дітей?

Побудова натюрмортів та рисунків, зазвичай, потребує багато часу, там є свої певні складнощі… а вони хочуть одразу готову роботу.

Найбільше люблять предмет композиція. Бо в ній кожна дитинка може проявити свою фантазію.

Як проявляється характер дитини в малюнках?

Варто подивитися на самі роботи учнів, до прикладу, Козьма Олександр, він досить маленький, але по роботам видно, що хлопчик має різкий характер, я б сказала: він такий маленький, але мужчинка. Він береться за все: і черепи малює, нічого не боїться… можливо це ще не є дуже правильно, та він старанно виконує роботу, переробляє, за потреби стільки разів скільки потрібно.  По графічним роботам видно різкі, контрастні лінії… А от вже глянути на роботи Брегітти, то видно, що це малювала дівчинка  - романтична, старанна… вона не спішить, боїться зробити якусь помилку, тому перепитує…  і ось так потихесеньку створюється хороший результат.

 

Кожного року  дітки приймають участь у різноманітних конкурсах: Шевченківський, «Легенди Карпат»,  до Дня матері, до Дня художника… Проте, саме цього року було дуже багато виставок присвячених героям, які приймали (приймають) участь в АТО. Діти не тільки виставляли малюнки, а й надсилали їх разом з листівочками безпосередньо в зону АТО.

Також роботи маленьких аматорів-художників приймали участь у виставках в Ужгороді, Мукачеві та у виставковій залі «Імпасто».

Отже думайте, зважуйте, якщо виникає бажання малювати, то приходьте до Виноградівської  школи мистецтв.  Та майте на увазі, що приймають,   переважно з 8-ми років. Звісно додаткові від школи заняття потребують часу та зусиль, але хто його знає, можливо, серед нас живе маленький Ван Гог… В будь якому випадку це розвиток, як такого розуміння естетичної краси навколишнього світу, що передається через колір. Власне, кольорова гама, яку дитина використовує при роботі над малюнком  тай сам малюнок, багато розкаже вам про внутрішній стан дитини. Зрештою, навчання ніколи не буває зайвим. Більше того, на протязі 6-ти років навчання кожна дитина  усвідомлює чи потрібно їй далі рухатися в цьому напрямку, чи просто малювати для себе.

Після екскурсії по кімнаті де живуть маленькі музи, маленьких художників і творять там свої особливі чари, веселково на душі стає  і мені, і художниці Валентині Костьо. Певно саме тому, Валентина охоче залишає коментар:

«З цьогорічними випускниками виноградівської школи мистецтв я знайома майже з усіма, так як часто бачу їх у виставковій залі, як відвідувачів, так і учасників. Вони представляли свої роботи у двох колективних виставках в ІМПАСТО. Звичайно в мене виникло бажання переглянути їхні випускні роботи. Можу сказати, що діточки старанні, зацікавлені і талановиті. Вже з першого погляду відмітні особливі риси кожного, хоча постановочні завдання давалися одинакові. Кожен старався виконати малюнок  по-своєму. Відмічу також, що гарно впоралися вони із законами перспективи, композицією. Вдалі орнаментальні роботи, графіка. В цьому відчутний позитивний вплив викладачів: Діани Добош та Ольги Тіводор. Живопис та рисунок потребують більших практичних навичок та вдосконалення.Тож, бажаю успіхів їм на майбутнє!»

Світлана КЕДИК

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Останні пости від Світлана Кедик

Media

{YouTube}https://youtu.be/RMHVPph1_jw{/YouTube} Діана Добош - викладач школи мистецтв