Мистецька скриня (70)

Понеділок, 23 лютого 2015 00:00

Його величність «Парнас»

Додала

 Тільки генії здатні народити шедевр

Семирадський перебував у Римі, коли йому вручили лист зі Львова.

Завдяки зору і його специфічній будові навколишній світ ми бачимо наповнений кольорами.

Вівторок, 20 січня 2015 00:00

Що ми бачимо?

Додала

Загальне поле зору людини становить 150 градусів. Кругозір деяких тварин сягає180, а то й 270 градусів, то ж вонилегко можуть бачити все, що відбувається в них на спині і позаду.

Субота, 10 січня 2015 00:00

Із записної книги

Додала

Не пишіть те, що бачите, а пишіть те, що відчуваєте.

М. Глущенко

Четвер, 25 грудня 2014 00:00

Як ми бачимо?

Додала

Взаємодія людини із зовнішнім середовищем здійснюється за допомогою органів почуттів, або аналізаторами.

Четвер, 11 грудня 2014 00:00

Візит без примусу

Додала

Те, що ми зобов`язані мистецтву, воно від нас не вимагає. Тому, коли зібралися до галереї чи виставкової зали, просто залиште вдома байдужість, млявість, поспішність. Ви йдете до самих себе в гості. Бережливе відношення до цього поступку дасть вам відчуття балансу однієї не доповненої і другої переповненої частини вашого життя.

П'ятниця, 07 листопада 2014 00:00

Примхи сучасного мистецтва

Додала

Про мистецтво можна говорити скільки завгодно. Про сучасне мистецтво – як завгодно. Світ сьогодення в мистецтві являє собою бурхливий вир, що все підхоплює у свою воронку. Багате розмаїття мистецьких напрямків, стилів, жанрів викликають глибоку полеміку, диспути, обговорення. Звичайному глядачеві прийдеться стати осторонь від оціночно-мистецьких тонкощів. А ось критикам і мистецтвознавцям є над чим попрацювати.

П'ятниця, 19 вересня 2014 00:00

Кам`яні ідоли

Додала

Скульптури кам`яних баб, бовванів з`явилися  6 тис. років до н. е. Ці зразки древнього монументального мистецтва поширені в степовій зоні Європи і Азії, від Монголії до Німеччини. Особливий феномен – острів Паска з кам`яними велетнями в тюрбанах.

П'ятниця, 15 серпня 2014 00:00

Образ людини чи Бога?

Додала

Долоні – найперша ікона людства.

Мене давно цікавив феномен появи того зображення, що стало першоджерелом створення ікони, святого образу. Найперші наскальні малюнки, ті, що збереглися, не дають нам конкретної підказки. Багато змін відбулося з первісною людиною, а ж поки вона зважилася намалювати образ божественної сили. На найдавніших наскальних малюнках людина себе не зображує.

П'ятниця, 08 серпня 2014 00:00

Мистецтво і релігія

Додала

Витоки мистецтва лежать на тій стороні людської практики, в якій знаходить своє виявлення людська свобода. Один із перших, хто сформулював цю концепцію був французький археолог і історик Соломон Рейнак, який писав про виникнення древніх виробів мистецтва: «Ми зіштовхуємося з магічним виникненням  самого мистецтва, маючого на меті привернути відомого роду зачаровану тварину, якою живиться плем’я.»  Німецький дослідник первісного мистецтва Герберт Кюн те ж підтверджував, що мистецтво, як і релігія є шлях людини до розкриття вічної тайни божества.

Сторінка 5 із 5